Featured Važne vesti Важно Ватерполо Женски ватерполо Најновије Обавештења

Звезда боља од Рапида, нови пораз од Стеауе

Ватерполисткиње Црвене звезде су имале половичан учинак против румунских екипа на трећем турниру Дунав лиге у Егеру.

После убедљивог пораза од домаће екипе (26:3), подмлађена екипа црвено-белих је у једној чудној утакмици са два велика преокрета победила Рапид резултатом 14:13, док је у наредном мечу, који је одигран само неколико сати касније, изгубила од Стеауе 15:8.

Звезда, која је и данас играла без искусне Јоване Пантовић, водила је против Рапида 3:1 и 5:3 у првој четвртини, да би потом уследио велики преокрет румунског тима и вођство од 11:7 почетком другог полувремена. Ту разлику Рапид је одржавао до почетка последње четвртине, а затим је Звезда преко Христине Илић и Ање Мишковић стигла до преокрета и победе од 14:13.

Илић је са пет голова била најефикаснија у победничком тиму, док су по два гола постигле Марија Мијушковић и Ања Мишковић, а по једном су прецизне биле Мајда Колашинац, Ива Лујић, Јелена Шарац, Андреа Гашић и Тијана Лукић.

У наредном сусрету Стеауа је већу разлику направила у другој четвртини, када је повела 6:2. Почетком другог полувремена, црвено-беле су пришле на 6:4 и 7:5 головима Христине Илић, али су Румунке решиле питање победника серијом од 6:0, повеле су 13:5 и све је било готово.

Најефикаснија код Звезде поново је била Илић са пет голова, док су по један постигле Андреа Гашић и Тијана Лукић. Код Стеауе је два пута прецизна била Исидора Дамњановић, а један гол је постигла Јања Капларевић.