Featured Važne vesti Važno Domaća takmičenja Najnovije Odbojka

Poraz u Kraljevu. Sledi Mini-liga za opstanak

U okviru 18. poslednjeg kola prve faze BPŠ Super lige Srbije odbojkaši Crvene zvezde gostovali su u Kraljevu ekipi Ribnice. Susret je bio od velikog značaja za obe ekipe zbog nastavka takmičenja pošto će se i jedni i drugi naći u okviru mini lige koja će odlučiti o budućim putnicima u niži rang. Nakon velike borbe domaća ekipa je ostvarila trijumf čime se borba za opstanak dodatno komplikuje.

Ribnica : Crvena zvezda 3:1 (20:25, 25:23, 25:17, 25:19)

Dobrom igrom u prvom setu su odbojkaši Crvene zvezde najavili da će u najmanju ruku pružiti veliki otpor motivisanoj ekipi Ribnice. Vođeni iskusnim Vladom Petkovićem, koji je potekao iz Kraljevačkog kluba, naši momci su polovinom prvog seta uspeli da naprave značajniju razliku od tri poena. Sa druge strane mreže, protivnik je imao svoje adute: iskusne igrače kao što su Radević i Usiljanin. Ipak, Zvezda je sigurnim prijemom servisa i disciplinovanom igrom u polju omogućila svojim smečerima, pre svega Nejiću i Dodiću, da poentiraju. Na kraju je rezutat prvog seta označio ubedljivih 20:25 za Crvenu zvezdu.

I drugi set je karakterisala veoma ujednačena igra oba tima. Do 17:17 se igralo poen za poen, da bi Kraljevčani sa par uspešnih napada stigli do 20:18. Sa dve uzastopne greške domaćih došlo je do izjednačenja. U neizvesnoj završnici se opet igralo na poen. Na nesreću, dvadeset četvrti poen je servis greškom Crvene zvezde pripao Ribnici, da bi već u narednoj akciji Radević uspešnim blokom zaključio set na 25:23.

Izjednačenje kao da je dalo krila domaćim igračima. Pri njihovom vođstvu od 8:4, Tomislav Kukanjac pravi dvojnu izmenu: Petković-Gmitrović i Dodić-Stefanović. Kraljevčani su dodali gas i poveli sa 18:11. Ponovo je trener Crveno belih pokušao izmenama (Meljanac je zamenio Pavlovića, a Andonović Tadića) da promeni nametnuti ritam, ali bez rezultata. Igrači Ribnice nisu popuštali i set je završen sa 25:17.

Igrači Zvezde se nisu predavali ni u nastavku, pa je četvrti set doneo nova uzbuđenja. Ponovo se veliko iskustvo igrača domaće ekipe pokazalo kao odlučujuća prednost. Na 20:18 su konačno slomili otpor igrača Zvezde i rutinski priveli utakmicu kraju.

Narednog vikenda Crvena zvezda će u Beogradu, u prvom kolu Mini lige, dočekati ekipu Jedinstva iz Stare Pazove.

Dvorana: Nova Hala sportova