FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пораз рукометаша у 91. дербију

Рукометаши Црвене звезде поражени су у 17.колу АРКУС лиге, у 91.“вечитом дербију“ од Партизана у „Шумицама“ – 24:27 (10:13).

Ни након 7 узастопних сусрета црвено-бели нису успели да славе у дербију. Као и у већини многих утакмица током сезоне, Звезда је слабије периоде у првом полувремену покушала да надокнади добрим првим делом другог полувремена, стигне заостатак, али када је требало да се направи кључни потез, да се преокрене и „сломи“ противник… ту се стало.

Бојан Тодоровић је забележио прве минуте у пролећном делу сезоне након повреде на мечу против Новог Пазара.

Црно-бели су стигли до почетне предности до средине првог полувремена (3:6), а црвено-бели покушавали да ухвате прикључак од краја полувремена. Углавном се играло гол за гол, а предност ривала у финишу били су расположени Алекса Максић на крилу и Иван Мићић на црти серијом од три гола за +4. Иван Рајичевић је смањио на коначних 10:13 на крају првог периода игре.

Звезда је заиграла агресивније, енергичније у наставку што је донело и промену на терену. Прво је изданак Звездине школе а данас у редовима „вечитог ривала“ Стефан Петрић погодио за за максималних пет голова разлике (11:16), да би серијом 4:0 Звезда пришла на само гол минуса (15:16), да би Родић и Рајичевић донели изједначење у 44.минуту, (17:17). Повреда Ивана Хорвата је отежала посао екипи Радана Ровчанина. Уследиле су нове две серије на обе стране до 51.минута. Прво су црно-бели искористили четири грешке у организацији напада црвено-белих, два контранапада за 17:21, да би Звезда смогла снаге да стигне до 20:21 захваљујући чврстој одбрани. Ипак, у преломним тренуцима пад концентрације, велике грешке у нападу, довеле су до лаких завршница у транзицији екипе Ненада Максића, која је вратила резултатску предност и привела меч крају. Трнавац је зауставио седмерац Родића, ровити капитен Рајичевић је у два наврата био неуспешан са крила, да би у последњем минуту са седам метара поставио коначних 24:27.

Капитен Рајичевић је био најефикаснији са 7 голова, Родић је погодио 6 пута, Богдан Утвић 5.

Звезда у наредном колу гостује у Костолцу.

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 400. Судије: Марко Секулић и Владимир Јовандић (Панчево). Искључења: Црвена звезда 8, Партизан 8 минута. Седмерци: Црвена звезда 5 (4), Партизан 3 (2)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић (4 одбране, 1 седмерац), Јовановић, Хорват 3, Лазић, Родић 6 (3), Вуковић, Мајес 1, Рајичевић 7 (1), Јелић (3 одбране), Љубојевић, Туфегџић, Утвић 4, Абрамовић 1, Ерић 2, Божовић, Тодоровић. Тренер: Радан Ровчанин

ПАРТИЗАН: Михајлов (5 одбрана), Петрић 6, Грубић 4, Бајчета, Максић 7, Варга, Живковић 6 (1), Трнавац (3 одбране, 1 седмерац), Вижлина, Гојковић, Вујичић, Цвијетић 1 (1), Пижурица, Мићић 3, Бешир, Баћановић. Тренер: Ненад Максић

The post Пораз рукометаша у 91.дербију appeared first on СД Црвена звезда.