FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Брука рукометаша у Костолцу

У оквиру 18. кола АРКУС лиге Србије рукометаши Црвене звезде гостовали су у Костолцу екипи Рудара. И поред чињенице да се наши рукометаши налазе у незавидној позицији и да су већ практично испали из српске рукометне елите нико није могао ни да очекује да ће током првих 30 минута игре у Костолцу црвено-бели постићи свега четири поготка. Таквим сплетом догађаја, коначни дебакл био је неизбежан.

Рудар Костолац : Црвена звезда 27:18 (11:4)

Звезда је без победе још од меча против Пролетера у „Шумицама“ 24.новембра 2019.године, а низ од седам мечева без тријумфа продужио је Рудар. Због повреде тетиве руке Предраг Родић ће бити ван терена у наредном периоду, док у Костолцу није наступао ни капитен Иван Рајичевић.

Веома лоше прво полувреме и само 4 гола у мрежи Костолчана допринели су да домаћа екипа већ у првих тридесет минута игре оствари високу предност. Серијом 7:1 Рудар је практично преломио утакмицу већ у првој трећини игре, Звезда је била без решења. Прво полувреме су завршили са још три везана гола за 11:4 на семафору на истеку 30.минута.

У другом полувремену, мало боље издање Звезде, али без ефекта. Рудар је наставио серију преко Панића, Недељковића и Недељкова, а 8 од 18 голова црвено-бели су постигли у последњих 15 минута. На крају, нови пораз Звезде 27:18.

Најефикаснији у редовима Црвене звезда био је Борислав Љубојевић са 7 погодака, Иван Хорват, Ђорђе Мајес и Миљан Ерић су постигли по 2 гола.

Звезду у недељу очекује веома битан меч против Обилића, у дуелу две последњепласиране екипе.