Архива

Кошаркаши славили у Скопљу

Филип Човић
Филип Човић

Работнички је величанствен начинoм прославио велики јубилеј – 65 година постајања. У препуној дворани Сити парк у Скопљу вишеструки шампион Македоније усгостио је Црвену звезду која је у одличној утакмици славила победу 88:75.

Тријумф црвено-белих остао је у сенци повреде Николе Васића. Наиме, одлични шутер је само 13 секунди пре краја меча, приликом рутинском закуцавања повредио руку, а колико ће морати да паузира биће потврђено тек после додатних прегледа.

Меч у Скопљу био је врхунски кошаркашки ужитак. Атмосфера је била за памћење, због убацивања конфета и папирића на парект почетак утакмице је каснио петнаестак минута а дуелу је присуствовало и око 200 навијача Црвене звезде.

Црвено-бели су контролсиали дешавања на терену у овом тренутку показали су да су бољи ривал и заслужено су славили. Дуел са Работничким био је одлична провера пред наставак АБА лиге и наредни меч са Радничким у Крагујевцу.

Работнички – Црвена звезда 75:88 (18:23, 19:21, 20:25, 18:19)

Работнички: Васиљевић 15, Хаџибулић 10, Павловић 6, Јелесијевић 8, Петровски 10, Зујевић 6, Рол 15, Стојанов 4.

Црвена звезда: Суботић 16, Васић 10, Томас 10, Милутиновић 10, Лазић 11, Николић 6, Човић 2, Цветковић 2, Илић 2, Марковић 4, Лешић 5.