Европска такмичењаРукомет

Загрепчанке боље од рукометашица

Прва европска утакмица у историји Женског рукометног клуба Црвена звезда завршила се поразом од Локомотиве 21:26 (12:15).

Иако су се наше рукометашице срчано бориле и играле веома храбро, деби у Европи није се завршио како смо сви желели. Ипак су рукометашице Локомотиве биле прејаке за нашу екипу. У првом мечу осмине финала Челенџ Купа црвено беле су успеле само у првим минутама утакмице да парирају Загрепчанкама. У 8. минуту Црвена звезда је водила 4:2, онда Локомотива прави преокрет и долази до 4:6. Успеле су наше рукометашице да приђу и на 9:10, али су на полувреме отишле са минусом од 3 гола.

У наставку меча гошће су дошле до предности од 13:18, црвено беле мини серијом од 3:0 смањују на 16:18 и онда долази до кризе у игри наших рукометашице које скоро 10 минута нису дале гол. У том периоду Локомотива стиче предност од 6 голова разлике која је била недостижна за нашу екипу. На крају утакмице на семафору је стајало 21:26.

У Црвеној звезди истакле су се Мистрић са 6 и Луковић са 5 голова, а Марија Чолић је имала 13 одбрана. Реванш меч се игра 12. фебруара у Загребу у Дому спортова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛОКОМОТИВА 21:26 (12:15)

Дворана: СЦ Бањица. Гледалаца: 700. Судије: Марић и Машић (Србија). Седмерци: Црвена звезда 10(6), Локомотива 1(0). Искључења: Црвена звезда 6, Локомотива 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Обрадовић 3, Луковић 5 (1), Бокарић 3, Чолић (13 одбрана, седмерац), Степанић 1, Марић 2, Стекић 1 (1), Мистрић 6(4), Кокоресковић, Голић, Павлов, Радовић, Лежаја, М. Милојевић, Ј. Милојевић.

ЛОКОМОТИВА: Башић 6, М. Милић 5, Јежић 4, Буковина (12 одбрана, 3 седмерца), И. Милић 8, Милановић Литре 1, Разум, Смиљанић, Пуљић, Кршник, Вучковић, Басарић, Јанковић, Бушић 1, Човић 1, Пољак.