Evropska takmičenja Rukomet

Zagrepčanke bolje od rukometašica

Prva evropska utakmica u istoriji Ženskog rukometnog kluba Crvena zvezda završila se porazom od Lokomotive 21:26 (12:15).

Iako su se naše rukometašice srčano borile i igrale veoma hrabro, debi u Evropi nije se završio kako smo svi želeli. Ipak su rukometašice Lokomotive bile prejake za našu ekipu. U prvom meču osmine finala Čelendž Kupa crveno bele su uspele samo u prvim minutama utakmice da pariraju Zagrepčankama. U 8. minutu Crvena zvezda je vodila 4:2, onda Lokomotiva pravi preokret i dolazi do 4:6. Uspele su naše rukometašice da priđu i na 9:10, ali su na poluvreme otišle sa minusom od 3 gola.

U nastavku meča gošće su došle do prednosti od 13:18, crveno bele mini serijom od 3:0 smanjuju na 16:18 i onda dolazi do krize u igri naših rukometašice koje skoro 10 minuta nisu dale gol. U tom periodu Lokomotiva stiče prednost od 6 golova razlike koja je bila nedostižna za našu ekipu. Na kraju utakmice na semaforu je stajalo 21:26.

U Crvenoj zvezdi istakle su se Mistrić sa 6 i Luković sa 5 golova, a Marija Čolić je imala 13 odbrana. Revanš meč se igra 12. februara u Zagrebu u Domu sportova.

CRVENA ZVEZDA – LOKOMOTIVA 21:26 (12:15)

Dvorana: SC Banjica. Gledalaca: 700. Sudije: Marić i Mašić (Srbija). Sedmerci: Crvena zvezda 10(6), Lokomotiva 1(0). Isključenja: Crvena zvezda 6, Lokomotiva 6 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Obradović 3, Luković 5 (1), Bokarić 3, Čolić (13 odbrana, sedmerac), Stepanić 1, Marić 2, Stekić 1 (1), Mistrić 6(4), Kokoresković, Golić, Pavlov, Radović, Ležaja, M. Milojević, J. Milojević.

LOKOMOTIVA: Bašić 6, M. Milić 5, Ježić 4, Bukovina (12 odbrana, 3 sedmerca), I. Milić 8, Milanović Litre 1, Razum, Smiljanić, Puljić, Kršnik, Vučković, Basarić, Janković, Bušić 1, Čović 1, Poljak.