FeaturedVažne vestiВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Рутинска победа ватерполиста

Црвено-бели славили на базену на Бањици, против истоимене екипе у 2.колу Прве лиге Србије у ватерполу 15:6 (6:0, 5:3, 2:2, 2:1).

Тренер Александар Филиповић је и поред кадровских проблема одлучио да одмори капитена Милоша Вукићевића пред дуел наредног викенда против екипе Нови Београд 11.април.

Квалитет Црвене звезде је одмах дошао до изражаја, већ у првој четвртини. Максималан однос Звездиних ватерполиста, већ у првих осам минута су практично решили питање победника. Ређали су се голови Смиљевића, Суботића, Шулца, Радовића… за 6:0. На полувремену је био резултат 3:11.

У другом полувремену је искористио прилику Филиповић да пружи шансу свим игралима, на голу је стајао Алексић, а Звезда у неколико наврата имала прилику и да са већом разликом савладала противника. Истакао се ефектним голом Вељко Танкосић. На крају, 6:15 за другу победу Звезде у првенству.

Најефикаснији је био Танкосић са 4 гола, три је постигао Шулц, Радовић, Смиљевић и Суботић по два и Касум један.

У наредном колу, на 25.мају Црвена звезда ће дочекати Нови Београд 11.април.

Бањица – Црвена звезда 6:15 (0:6, 3:5, 2:2, 1:2)

Београд, базен: „Бањица“. Судије: Петровић и Стоиљковић. Искључења: Бањица 13, Црвена звезда 6. Петерци: Бањица 1 (1), Црвена звезда 2 (1).

БАЊИЦА: Церовић, Павловић, Гавриловић 1, Јаношевић 1, Мушикић, Крстић 2, Цветковић, Илић 1, Андријашевић 1, Бодирога, Стојадиновић, Јауковић, Соколовски, Вуксановић. Тренер: Александар Николић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 4, Касум 1, Марковић, Суботић 2, Стојановић, Вићковић, Милојевић 1, Тртовић, Шулц 3, Смиљевић 2, Радовић 2, Алексић. Тренер: Александар Филиповић.

The post Рутинска победа ватерполиста appeared first on СД Црвена звезда.