FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОсталоРагби

Рагбисти поражени након више од 1.000 дана

Стара чињеница да све у животу има свој крај, данас је добила још једну потврду. У четвртом колу Супер Лиге Србије, рагбисти Партизана 1953 су након готово три пуне године успели да коначно прекину серију непобедивости Црвене звезде на домаћим теренима. Црно бели су били убедљиви и са 38-20 (16-8) успели да нанесу први пораз Црвеној звезди од 17.11.2017 године. Тако је Звезда након нешто више од 1.000 дана непобедивости доживела пораз. Ипак, рекордер у овом сегменту је Дорћол који горчину пораза на домаћим теренима није осетио пуних 12 година.

Од самог старта судије Стефана Стаменића, коме је ово био први вечити дерби, у коме се врло добро снашао, видело се да су играчи Партизана много мотивисани од ривала. Црно бели долазе у водство већ у трећем минуту есејем Александра Павловића. Јашари је прецизан у претварању па Партизан 1953 води са 6-0. Звезда одговара преко Милоша Ћалића који у 7 минуту смањује предност домаћих на 6-4. Владимир Милутиновић је у 20 минуту повећао водство домаћина које је након промашеног претварања Јашарија износило 10-4. Одмах након есеја Владимир Милутиновић је зарадио жути картон. Предност играча више Звезда знала да искористи и есејем Александра Ђорђевића у 28 минуту примала се на 10-8. Ипак, црно-бели у 34 минуту преко Михаила Стоиљковића постижу свој трећи есеј и са 16-8 одлазе на полувреме.

Када је Драган Јанковић у 45 минуту повисио предност Партизана на 20-8, чинило се да црвено-белом броду нема спаса. Ипак за само три минута, од 50 до 53, Звезда је успела да се врати у игру есејима Рајка Трифуновић и Стефана Недељковића. Милош Зоговић је оба пута био непогрешиво па је резултат изједначен 20-20. Када су сви очекивали већ толико пута виђени сценарио у коме Звезда меље грогираног противника, то је овај пут изостали. Дали су црно-бели гас до даске и са три есеја стигли до заслужено победе.

Историја вечитог дербија у рагбију 13 почела је 2014 године. Први вечити дерби припао је црвено бели много успешнији, али Партизан је врло брзо ухватио прикључак, све до 2017 године када почиње доминација Звезде. У 2018 години Звезда је 7 пута победила црно-беле. Наредна 2019 донела нам је још 6 окршаја вечити ривала, и Црвена звезда је такође забележила све тријумфе. И ова сезона је добро почела за Звезду, јер су тријумфовати у прва два окршају У Супер Купу и Купу Србије. Ипак, у првом колу Супер Лиге Србије, црно-бели су стигли до ремија и наговестило да се нешто мења на домаћој рагби лига сцени. Потврда тога стигла је данас када су након 15 пораза и једног нерешеног резултата у последње три године, црно-бели осетили сласт тријумфа.

У другој утакмици 4 кола СЛС Раднички Нови Београд је у Нишу савладао имењака са 38-32 (16-14).