FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОсталоРагби

Млади рагбисти Црвене звезде савладали вечитог ривала

На стадиону СЦ „Инге“ на Звездари одиграна заостала утакмица првог кола Првенства Србије за јуниоре између Партизана 1953 и Црвене звезде. Био је то дуел два стара познаника, који су се пре месец дана сусрели у Купу Београда. Тада је победа припала црно-белима који су славили са 22-10, али су се данас црвено-бели реванширали пуном мером и дошли до тријумфа од 46-22 (12-16).

Након почетног одмеравање снага, које се углавном одвијало на средини терена, у 8 минуту Партизан је дошао у водство есејем Андреј Маринковић. Шут на гол извео је прецизно Страхиња Стојиљковић па је све подсетило на предходни окршај ова два клуба. Звезда је изједначила у 16 минуту есејем Доротеј Дадо Арнолда и голом Валентина Миловановића. Три минута касније Партизан поново води. Есеј је постигао Дурмиши а Стоиљковић је поново прецизан. У 25 минуту Валентино Миловановић по други пут поравнава резултат, али четири минута пре одласка на одмор Игор Стојковић доноси нову предност црно-белима.

У наставку Партизан је чувао предност све до 47 минута. Тада је уследио изненада пад у игри црно-белих што је Звезда искористили и за 8 минута постигла три есеја. Никола Младеновић је постигао два, Доротеј Дадо Арнолд један, а Валентино Миловановић је био сва три пута прецизан, тако да Звезда долази по први пут у водство од 30-18. Партизан покушава да се врати у утакмицу другим есејем Андреја Маринковић, али уследио је нови фуриозно одговор црнено-белих. Младеновића у 62, Рашковић у 64 и Арнолд у 66 минуту доносе два важна бода Звезди.

Р13К Партизан 1953 – РЛК Црвена звезда 22-46 (16-12)

Стадион: СЦ „Инге“; Играно без присуства публике.
Судија: Милош Зоговић (Београд).
Поени за Партизан 1953: есеја – Андреј Маринковић 8 и 58 мин, Стефан Дурмиши 19 мин, Игор Стојковић 31 мин, Голови: Страхиња Стојиљковић 3/4.
Поени за Црвену звезду: Есеји – Доротеј Дадо Арнолд 16, 55 и 66 мин, Валентино Миловановић 25 мин, Никола Младеновић 47, 50 и 60 мин, Лука Рашковић 62 мин. Голови: Валентино Миловановић 7/8.
Р13К Партизан 1953: Урош Гашић, Даниел Махмутовиц, Милош Јаћимовски, Алекса Живојиновић, Игор Ивановић, Енис Бибић, Андреј Маринковић, Ђорђе Крњета, Анастас Нешић, Лука Ивановић, Страхиња Стојиљковић, Урош Вигњевић, Урош Илић. Резерве: Игор Стојковић, Марко Милићевић, Стефан Дурмиши. Тренер: Јасмин Бибић.
РЛК Црвена звезда: Лука Рашковић, Валентино Миловановић, Војислав Милетић, Марко Јевђић, Владимир Бошковић, Доротеј Дадо Арнолд, Бошко Тодоровић, Давид Теофиловић, Никола Младеновић, Лука Бојичић, Давид Пилиповић, Лука Трифуновић, Ален Ченгај, Јован Јовић. Резерве: Урош Голубовић, Алију Тумоћ, Ђорђе Вуковић. Тренер: Владислав Дедић.