Featured Važne vesti Важно Најновије Остало Рагби

Млади рагбисти Црвене звезде савладали вечитог ривала

На стадиону СЦ „Инге“ на Звездари одиграна заостала утакмица првог кола Првенства Србије за јуниоре између Партизана 1953 и Црвене звезде. Био је то дуел два стара познаника, који су се пре месец дана сусрели у Купу Београда. Тада је победа припала црно-белима који су славили са 22-10, али су се данас црвено-бели реванширали пуном мером и дошли до тријумфа од 46-22 (12-16).

Након почетног одмеравање снага, које се углавном одвијало на средини терена, у 8 минуту Партизан је дошао у водство есејем Андреј Маринковић. Шут на гол извео је прецизно Страхиња Стојиљковић па је све подсетило на предходни окршај ова два клуба. Звезда је изједначила у 16 минуту есејем Доротеј Дадо Арнолда и голом Валентина Миловановића. Три минута касније Партизан поново води. Есеј је постигао Дурмиши а Стоиљковић је поново прецизан. У 25 минуту Валентино Миловановић по други пут поравнава резултат, али четири минута пре одласка на одмор Игор Стојковић доноси нову предност црно-белима.

У наставку Партизан је чувао предност све до 47 минута. Тада је уследио изненада пад у игри црно-белих што је Звезда искористили и за 8 минута постигла три есеја. Никола Младеновић је постигао два, Доротеј Дадо Арнолд један, а Валентино Миловановић је био сва три пута прецизан, тако да Звезда долази по први пут у водство од 30-18. Партизан покушава да се врати у утакмицу другим есејем Андреја Маринковић, али уследио је нови фуриозно одговор црнено-белих. Младеновића у 62, Рашковић у 64 и Арнолд у 66 минуту доносе два важна бода Звезди.

Р13К Партизан 1953 – РЛК Црвена звезда 22-46 (16-12)

Стадион: СЦ „Инге“; Играно без присуства публике.
Судија: Милош Зоговић (Београд).
Поени за Партизан 1953: есеја – Андреј Маринковић 8 и 58 мин, Стефан Дурмиши 19 мин, Игор Стојковић 31 мин, Голови: Страхиња Стојиљковић 3/4.
Поени за Црвену звезду: Есеји – Доротеј Дадо Арнолд 16, 55 и 66 мин, Валентино Миловановић 25 мин, Никола Младеновић 47, 50 и 60 мин, Лука Рашковић 62 мин. Голови: Валентино Миловановић 7/8.
Р13К Партизан 1953: Урош Гашић, Даниел Махмутовиц, Милош Јаћимовски, Алекса Живојиновић, Игор Ивановић, Енис Бибић, Андреј Маринковић, Ђорђе Крњета, Анастас Нешић, Лука Ивановић, Страхиња Стојиљковић, Урош Вигњевић, Урош Илић. Резерве: Игор Стојковић, Марко Милићевић, Стефан Дурмиши. Тренер: Јасмин Бибић.
РЛК Црвена звезда: Лука Рашковић, Валентино Миловановић, Војислав Милетић, Марко Јевђић, Владимир Бошковић, Доротеј Дадо Арнолд, Бошко Тодоровић, Давид Теофиловић, Никола Младеновић, Лука Бојичић, Давид Пилиповић, Лука Трифуновић, Ален Ченгај, Јован Јовић. Резерве: Урош Голубовић, Алију Тумоћ, Ђорђе Вуковић. Тренер: Владислав Дедић.