FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице Звезде славиле са 112 поена разлике

У заосталом сусрету 10. кола Прве женске лиге Србије кошаркашице Црвене звезде дочекале су у дворани „Баскет сити“ екипу суботичког Спартака. Након 40 минута игре црвено-беле девојке су славиле са невероватних 112 поена разлике.

ККЖ Црвена звезда – ЖКК Спартак Суботица 153:41 (36:11, 44:14, 37:9, 36:7)

15.децембар је био дан за историју и успомене. Утакмицу је обележила и Невена Наумчев, која је 200. пут наступила у црвено-белом дресу, као и податак да је осам играчица од 12 у ростеру поникло у систему ККЖ Црвена звезда Комбанк. Марија Авлијаш је остварила први професионални дабл-дабл учинак, а Нађа Наумчев поставила рекорд каријере.

Прву петорку је предводила капитен Ивана Катанић, а за њом Марија Авлијаш, Јована Спасовски, Ана Милановић и Дуња Зечевић. Већ у првој четвртини је практично решена утакмица, Звезда је стекла двоцифрену предност у трећем минуту меча и од тада је она само астрономски расла. На крају првих десет минута било је 25 поена предности разлике, а на полувремену 50! Звезда је убацила 80 поена за 20 минута.

Тренер Вуковић је прилику пружио свим играчицама, и све су се уписале у стрелце. На крају треће четвртине резултат је био 117-34, а у 34.минуту после поена Ане Милановић и +100, (136-36). До краја, црвено-беле су стигле и до максималне и коначне предности, 112 разлике, 153-41.

Нађа Наумчев је била најефикаснија са 32 поена, индекс 46 за 16 минута на паркету. Нови дабл-дабл Иване Катанић – 21 поен и 11 асистенција, укупно 100 у сезони. Два скока су фалила за трипл-дабл. Први професионални дабл-дабл остварила је и Марија Авлијаш – 13 поена, 10 асистенција. Невена Наумчев је обележила јубилеј са 15 поена, по 13 поена убациле су Маша Јанковић, Јована Спасовски и Ана Милановић, двоцифрена са 10 поена била је и Милица Бојовић.

У петак следи дуел у Краљеву, против истоимене екипе.

Хвала за историју, девојке!

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 15 (2ск 4ас 6укл), Дешић 7 (4ск 2ас 1укл), Катанић 21 (8ск 11ас 6укл), Милановић 13 (2ск 2ас 2укл), Деурић 9 (2ас), Спасовски 13 (5ск 3ас 2укл 1блк), Јанковић 13 (6ск 2ас 1укл 2блк), Недељков 32 (4ск 7ас 6укл), Ристић 3 (4ск), Бојовић 10 (3укл), Авлијаш 13 (6ск 10ас 4укл 2блк), Зечевић 4 (8ск 2укл 1блк). Тренер: Драган Вуковић.