FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Нова демонстрација силе. Црвено-беле на +43 у Нишу

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк гостовале су у оквиру 17. кола Прве женске кошаркашке лиге Србије у Нишу екипи Студента. И овога пута екипа тренера Драгана Вуковића стигла је до новог тријумфа чиме наставља борбу за позицију „број један“ пред овосезонско доигравање за шампионску титулу.

УЖКК Студент Ниш : ККЖ Црвена звезда Комбанк 69:112 (22:33, 18:35, 17:28, 12:16)

Није имао проблема лидер шампионата у Нишу, практично је већ у првом полувремену решио све дилеме око победника.

Нађа Недељков и Невена Наумчев (без промашаја из игре) су постигле 32 од 68 поена целог тима на полувремену, уз 7 асистенција Иване Катанић. Већ у раној фази, Звезда је стигла до двоцифрене предности, што је тренера домаћих приморало на тајм-аут већ после три минута игре. На почетку серија 5-0, затим три везане тројке (Недељков 2, Наумчев) за 4-14. Нешто боље су заиграле Нишлијке у другом делу првог периода, али је Невена Наумчев везала седам поена за 22-33 на крају првих десет минута.

У другој четвртини је Звездина одбрана донела лаке поене, Нађа Недељков је ухватила шутерски ритам, нова тројка на старту (4/5 у првом полувремену), а када је тако, епилог није повољан по противника. Серијом 13-0 средином друге четвртине у потпуности су преломиле сусрет црвено-беле, Студент није успео три минута да постигне кош, (34-61). И поред проблема са фауловима Маше Јанковић и Милице Бојовић (три фаула), Нина Деурић је имала одличну ролу и минуте, а прилику је добила и Марија Ристић. За крај првог полувремена, серија 7-0 у режији капитена Иване Катанић и високих 40-68.

У другом полувремену, тренер Планојевић је искористио прилику услед доброг резултата и добре игре, да расподели равномерно минутажу целог ростера и пружи шансу свим девојкама. Звезда је у трећем периоду у серијама повећавала разлику до +39, (57-96).

У последњих десет минута смо видели мањи број поена, Нина Деурић, Марија Авлијаш и Катарина Дешић су крочиле Звездин пут до максималних 45 поена разлике после поена Ане Милановић, а уз звук сирене Колиандрова је поставила коначних 69-112.

Недељков најефикаснија са 22 поена, Наумчев је убацила 17, Катанић и Јанковић по 12, Деурић и Авлијаш по 11.

Пред други репрезентативни “прозор”, Црвену звезду у четвртак очекује градски дерби у “Баскет Ситију” (18.30h) против Радивој Кораћа за 1.место. Обе екипе имају скор 15-2 након 17 кола.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 17 (2ск 3ас 3укл), Дешић 8, Катанић 12 (8ас 2укл), Милановић 4 (2ск 1укл), Бошњаковић 4 (4ск 1укл), Деурић 11 (3ск 4укл), Спасовски, Јанковић 12 (2ск 2ас 2укл), Недељков 22 (3ск 2ас 1укл), Ристић 6 (4ск 3укл), Бојовић 5 (2ск 2укл), Авлијаш 11 (4ск 6ас 3укл). Тренер: Немања Планојевић.