Домаћа такмичењаОдбојка

Oдбојкаши тешко до победе у Краљеву

Почетак меча није наговештавао да ће Црвена звезда тешко стићи до победе. У првом сету наши одбојкаши су водили 8:4 на првом техничком тајм ауту. На другом је било 16:9 и тада се чинило да ће Звезда лако доћи до вођства. Међутим Краљевчани су се вратили у игру када је то мало ко очекивао. Ухватили су прикључак и дошли до изједначења (20:20). У завршници сета црвено бели су били сконцентрисанији и повели са 1:0. У наставку меча виђена је велика борба. У другом периоду игре наши одбојкаши су константно водили, имали три сет лопте, али су домаћи одбојкаши при резултату 26:25 за Звезду са три узастопно освојена поена освојили други сет и изједначили на 1:1.

Да је квалитет на нашој страни показали смо у трећем сету. Црвено бели су веома лако освојили тај сет са 25:18 и били на корак до победе. Ипак одбојкаши Рибнице долазе до изједначења освајањем четвртог сета. Изабраници Жељка Булатовића праве много грешака у том периоду и губе сет резултатом 22:25. У тај брејку Рибница је водила 12:10, Булатовић тражи тајм аут после кога наши одбојкаши праве преокрет и долазе до победе.

– Нисам задовољан игром упркос победи. Направили смо у овој утакмици грешака колико нисмо у претходне три. Изненађен сам нашом лошијом игром и једино што је било добро у овом сусрету је коначан резултат – истакао је тренер нашег тима Жељко Булатовић.

РИБНИЦА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (25:23, 26:28, 25:18, 22:25, 16:14)

Дворана: Хала спортова у Краљеву. Гледалаца: 400. Судије: Г. Вилимановић, Љ. Ковачевић (обојица из Краљева). Трајање меча :122 минута.

РИБНИЦА: Лисинац 17, Пејовић 8, Бићанин 2, Николов 20, Љафтов 14, Радовић 13, Јанковић (либеро, 36 пријема), Вељовић, Миловановић. Нису играли: Јанићијевић, Дебељак, Окошановић. Тренер: Бошко Мачужић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Копривица 14, Милутиновић 13, Јаковљевић 3, Митић 4, Петковић 25, Ћелић 12, Вујић (либеро, 19 пријема), Стоиловић 11, Околић, Перић. Нису играли: Пајић, Буцуљевић. Тренер: Жељко Булатовић.