FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Звездине кадеткиње без премца

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк оствариле су и четрнаести тријумф у низу победом над другопласираним КК Рас 68-46 (10-10, 25-11, 23-4, 10-21).

Позиције на табели су показивале да се ради о дерби утакмици, али осим у првој четвртини, нису имале проблема изабранице Немање Планојевића да упишу нови тријумф.

Домаћа екипа је повела на истеку трећег минута 8-3, захваљујући Софији Марковић, затим и 10-4, али су у последњем минуту црвено-беле серијом 6-0 изједначиле за 10-10.

Црвена звезда је наставила серију и у другом периоду до 10-15 (11-0 укупно), а затим стигла до двоцифрене предности коју је контролисала до краја меча. Укупно серија 20-2 до 17.минута, која је прекинута када је екипа Раса успела да веже пет везаних поена, али су и поред неколико неискоришћених напада и промашених пенала, црвено-беле задржале предност до краја првог полувремена, 21-35.

У трећој деоници победник је био познат, Звезда је преломила сусрет у своју корист. Серија 15-0 која је донела 21-50, да би Рас прве поене постигао при истеку 26.минута, а у последњих 10 минута ушло се са резултатом 25-58.

У последњем кварталу Рас је серијом 11-0 успео да смањи минус, али до краја су црвено-беле рутински привеле меч крају. Тренер Планојевић је указао прилику свим играчицама.

Најефикаснија је била Сара Васиљевић са 14 поена, Дуња Зечевић је убацила 13, Јована Спасовски 9, а Симона Матић поновила свој рекорд сезоне када су у питању асистенције – 11.

У наредном колу Црвена звезда гостује у Љубовији.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 7 (4ск), Улемек, Васиљевић 14 (2ск 3ас 7укл), Ивановић 3 (3ск), Вукша, Зечевић 13 (8ск 1укл 2блк), Матић 6 (5ск 11ас 1укл), Спасовски 9 (5ск 3ас 2укл), Милановић 6 (6ск 1укл), Ромчевић 2 (4ск 2ас 5укл), Јевтовић 6 (4ск 2блк), Дацић 2. Тренер: Немања Планојевић

The post Звездине кадеткиње без премца appeared first on СД Црвена звезда.