FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Новом „стотком“ до победе у Суботици

У претпоследњем, 21. колу Прве женске лиге Србије кошаркашице Црвене звезде убедљивим тријумфом у Суботици над Спартаком 104-79 (24-10, 29-24, 25-18, 16-27), уписале су 18. победу.

Потребна је била победа Звезди за повратак на победничку трасу у борби за прво место и предност домаћег терена у плеј-офу. Серијом 7-0 црвено-беле су отвориле меч, коју је пратила још једна идентична серија, и већ у раној фази меча изабранице Драгана Вуковић су обезбедиле двоцифрену разлику (2-14), коју су контролисале до краја меча. На крају прве четвртине Звезда је имала 24-10.

У другом периоду, Спартак је изненадио серијом 7-0, фењераш на табели је успевао да се одржи на граници двоцифреног минуса, али су серијом 10-0 у финишу црвено-беле мирно привеле утакмицу до полувремена, 34-53.

У трећем кварталу, Звезда је потврдила победу и преломила утакмицу у своју корист. Разлика је расла, а са две велике серије Звезда је стигла до +33 (36-69). Средином трећег периода тренер Вуковић је одлучио да одмори носиоце игре и прву петорку, све играчице су добиле прилику, а до краја меча играле су девојке са мањом минутажом у досадашњем делу сезоне. До максималне предности, плус 43 (39-82), Звезда је стигла у 27.минуту игре, а Спартак је успео серијом да смањи минус пред последњи период игре, 52-88.

Спартак је имао велику серију 10-0 којом је смањио значајно заостатак, али ни у једном тренутку није успео да угрози Звездину победу. Црвено-беле су без проблема привеле меч крају против екипе која ће наредне сезоне играти Другу лигу, 79-104.

Невена Наумчев је убацила 20 победа, пратиле су је Нађа Недељков са 17, Ивана Катанић са новим дабл-дабл учинком: 14 поена и 10 асистенција, исти број поена убацила је Милица Бојовић (9ск), док је двоцифрени учинак имала и Маша Јанковић са 13 поена.

У последњем колу противник Црвене звезде је Новосадска ЖКА, екипа која ће се у среду супротставити нашој екипи у четвртфиналу Купа Србије, и која би се поразом у Београду придружила Спартаку наредне сезоне у друголигашком каравану.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 20 (3ск 2ас 3укл), Дешић 4 (2ас), Катанић 14 (5ск 10ас 2укл), Чорто (2ас), Каписода 6 (1укл), Деурић 6 (7ск 1укл), Спасовски, Јанковић 13 (7ск 2ас 1блк), Недељков 17 (6ск 2укл), Ристић 2, Бојовић 14 (9ск 2ас 2блк), Авлијаш 8 (4ск 2ас 3укл). Тренер: Драган Вуковић

The post Новом „стотком“ до победе у Суботици appeared first on СД Црвена звезда.