FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Црвено-бели поново остали без снаге, свежине и победе

Кошаркаши Црвене звезде поражени од минхенског Бајерна у Београду резултатом 76-78 у 27. колу Евролиге.

Црвена звезда – Бајерн Минхен 76-78 (10-15, 25-16, 22-19, 19-28).

Толико често понављана реченица да Црвена звезда има “скраћену ротацију” и мањак играча који је изузетно важан за овакав ниво такмичења, поново се показао као кобан у још једној драматичној завршници, у којој црвено-бели нису имали свежине, снаге и довољно расположених играча да одрже висок ниво игре који су држали 35 минута, и током којих су имали и +10 у једном тренутку у другом полувремену.

Бајерн је одлучио меч серијом 16-3 у завршници, у којој је Владимир Лучић убацио свих својих 10 поена. Од Звездиног вођства 68-62 у 36. минуту до мирних 71-78 за госте у последњем минуту.

Код Звезде стандардно најефикаснији је био Џордан Лојд са 26 поена, шест скокова и две асистенције.

Кори Волден је додао 15, Огњен Добрић 13, уз шест скокова, док је Јагодић-Куриџа убацио седам поена.

Црвена звезда тренутно има скор 7-20, док је Бајерн тренутно шести са 17-10.

Тренер КК Црвена звезда Дејан Радоњић: “Честитам Бајерну на победи. Играли смо више од 30 минута добро, али то није било довољно да победимо тим који има квалитет. Нека најкраћа анализа – испада да у неколико завршних минута не одреагујемо добро. Вечерас смо правили грешке у последњој четвртини које на овом нивоу не смеју да се дешавају. Они су били врло концентрисани и то вешто искористили, као и нашу слабост”, рекао је тренер црвено-белих и додао:

Рекао сам и пред сусрет с Бајерном да је ситуација доста деликатна и постаје тешко да се прича свакодневно о томе. Оно што је у овом тренутку оптерећење за нас – ово предуго траје. С веома малим бројем играча одиграли смо велики број утакмица, а наставићемо тако. С овом утакмицом у марту нас чека дванаест мечева, процес опоравка је специфичан због ове ситуације с пандемијом”, рекао је Радоњић након утакмице.

За кошаркаше Црвене звезде нажалост нема времена за одмор, већ у четвртак екипа путује у Грчку на утакмицу са Олимпијакосом.

The post Црвено-бели поново остали без снаге, свежине и победе appeared first on СД Црвена звезда.