FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Некадашњи вицешампион Европе пао у „Шумицама“

У оквиру 9. кола плеј-аут групе АРКУС лиге рукометаши Црвене звезде дочекали су у дворани УВЦ „Шумице“ вицешампиона Европе из сезоне 1990/91, екипу зрењанинског Пролетера. Дуел две екипе које са клупе предводе легенде српског и југословенског рукомета Жикица Милосављевић и Момир Рнић припао је млађем стручњаку.

Црвена звезда : Пролетер Зрењанин 36:34 (18:13)

Није двонедељна пауза оставила маха у редовима Црвене звезде. Још једном су потврдили црвено-бели да им квалитетом припада плеј-оф место.

До 15.минута смо гледали гол за гол, уз четири промене вођства, да би у наредних шет минута серијом 4:0 црвено-бели преузели контролу над утакмицом и вођство – 14:9. Разлику од пет голова изабраници Жикице Милосављевића су контролисали до краја полувремена, уз одличну ролу Далибора Бретија, који је са неколико сјајних интервенција, уз одбрањен седмерац, сачувао мирноћу пред наставак – 18:13.

У другом полувремену, Звезда је стигла до максималних осам голова предности (23:15, 34.минут), али је Пролетер успео да смањи минус и стигне до три гола заостатка у 54.минуту (32:29), али прибрани су били црвено-бели, и поред два неискоришћена седмерца, и мирно привели меч крају. Звезда је испољила стару бољку, попустила у дефанзиви, Пролетер у финишу стигао до 36:34.

Најефикаснији је био и најбољи на мечу, Виктор Матичић са 7 голова. Мирко Ђурковић је постигао 5, по четири Алекса Милошевић и Лука Роган.

Црвена звезда је са 13 бодова прва на табели, са шест бодова више у односу на Пролетер, који је на 6.месту, први изнад црте. У наредном колу следи пут у Суботицу на дуел са Спартаком, а затим нова, тронедељна пауза.

Дворана: УВЦ „Шумице“
Судије: Миленко Алексић и Здравко Црњански (Бачка Паланка)
Искључења: Црвена звезда 8, Пролетер 2
Седмерци: Црвена звезда 2(0), Пролетер 4(2).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Ђуровић 5, Хорват 2, Лазић, Стевовић 3, Тодоровић 1, Милошевић 4, Милуновић 2, Јовић 1, Мајес 3, Јелић, Матичић 7, Благојевић 1, Брети, Богојевић 3, Роган 4. Тренер: Жикица Милосављевић
ПРОЛЕТЕР: Шару, Јованов, Карлаш 1, Барјактаровић 5, Тодоров 2, М.Гаћиновић 1, Тошков 1, А.Гаћиновић 4, С.Терзић 2, Ф.Терзић, Кривошија 5, Павловић 3, Ранковић 1, Канижај 1, Ковачевић, Пешић 8. Тренер: Момир Рнић