FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОбавештењаФудбал

Победом у дербију Звезда пред новом титулом

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан на стадиону ,,Рајко Митић“ у оквиру 30. кола Суперлиге Србије. Изабраници Дејана Станковића су искористили иницијативу у другом полувремену и решили 164. дерби у своју корист. Питање победника решио је феноменални Мирко Иванић.

Почетак утакмице обележило је надигравање ривала на средини терена. Црвено-бели су стрпљиво градили нападе, али без конкретне шансе и завршнице. Прву велику прилику на мечу имао је Катаи у 15. минуту, када је после додавања Петровића, гађао на гол гостију, али његов покушај је завршио изнад пречке. Партизан је покушао у пар наврата да припрети из ваздуха, али Милуновић је „покупио“ сваку високу лопту. У 21. минуту Катаи је гађао на гол са ивице казненог простора, али Стојковић је успео да одбрани његов шут. Акцији је претходила одлична реакција Петровића, који се снашао и одузео лопту Вујачићу близу казненог простора његовог тима. Првих 30. минута утакмице обележило је доста дуела и борбе на средини терена. Црвена звезда је претила у пар наврата, али без веће шансе.

Играо се 33. минут када је Николић одлично гађао са пет метара после фантастичне акције Иванића и Гајића, али је голман црно-белих у последњем тренутку одраговао и сачувао мрежу. Добро је гађао талентовани везни фудбалер, настојао је да погоди рашље, али је голман гостију крањим напорима интервенисао. Минут касније Бен је центрирао из корнера, Дегенек је покупио лопту у шеснаестерцу и добро шутирао, али није био прецизан. Велику иницијативу имала је Црвена звезда у последњих 15 минута првог полувремена. Имао је Партизан великих проблема да изнесе лопту са своје половине. У 40. минуту Саного је пронашао Родића, који је спустио лопту до Катаија, а дриблер из Србобрана је „из прве“ гађао из полу-волеја са око 18 метара, међутим, пребацио је пречку. Могао је Бен да искористи несмотреност Стојковића и матира ривала, али је срећа била на страни голмана Партизана. Затресла се пречка Борјановог гола у 42. минуту када је Холандер гађао, али се на одмор отишло без голова.

Почетком другог полувремена, велика иницијатива Црвене звезде. У 48. минуту Фалћинели је приморао голмана Партизана да несмотрено реагује и избаци лопту у аут. Играо се 52. минут када је Катаи добро прошао по левој страни, а онда је упослио Бена, који је гађао преко гола. Пет минута касније Бен је добро центрирао из слободног ударца, али последња линија Партизана је у последњем тренутку реаговала и избацила лопту у корнер. Црвена звезда је стигла до вођства, када је Канга одлично убацио лопту из корнера, а Мирко Иванић био највиши у противничком шеснаестерцу и главом савладао Стојковића за 1:0. Наставила је Црвена звезда са офанзивом и после постигнутог поготка. У 69. минуту Бен је гађао из слободног ударца, а после гужве у шеснаестерцу лопта се одбила до Катаија, који је без размишљања шутирао, али преко пречке. У 81. минуту одлично су комбиновали црвено-бели, Канга је проиграо Бена који се окренуо ка голу ривала, ушао у казнени простор, али његов покушај је изблокирао Вујачић у последњем тренутку. Три минута касније Канга је одузео лопту на 40 метара од гола Партизана и „из прве“ гађао на гол, али његов покушај је завршио изнад пречке. Црно-бели су имали шансу у 89. минуту, када је Сума шутирао са пет метара, али је Милан Борјан маестрално одбранио његов покушај, то је била и последња шанса на мечу. Успела је Црвена звезда да примири лопту у наставку и оствари велику победу у 164. вечитом дербију.

Црвена звезда – Партизан 1:0 (0:0)

Стадион: „Рајко Митић“.

Судија: Новак Симовић.

Стрелац: Иванић у 58. минуту.

Жути картони: Родић, Дегенек, Милуновић, Гобељић (Црвена звезда), Марковић, Миљковић (Партизан).

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић(од 88. Родић), Саного, Петровић(од 46. Канга), Николић(од 46. Фалћинели, од 88. Павков), Иванић, Катаи(од 74. Срнић), Бен.

Резерве: Поповић, Гобељић, Панков, Канга, Гаврић, Срнић, Вукановић, Фалћинели, Павков, Крстовић.

Партизан:  Стојковић, Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Обрадовић, Шћекић, Зђелар(од 70. Јојић), Натхо(од 59. Сума), Асано, Јовић(од 46. Л. Марковић), Холендер(од 88. Стевановић).

Резерве: Поповић, Павловић, Живковић, Сума, Остојић, Штулић, Јојић, Л. Марковић, Урошевић, Стевановић, Смиљанић.

25 comments

ГоранМ_2469 апр 11, 2021 at 18:03

Мени није јасно зашто је управа откупила Саногов уговор и притом објавила да су урадили велики посао, па Саного уз Гобељића су два убедљиво најгора играча у Звезди, што се тиче дербија ок је победа али личило ми је да смо ушли са страхом у окршај не знам чему тај страх, скоро смо играли против славног Милана и разбили га моћно и озбиљно без страха и само пуком несрећом нисмо отишли даље.

Bari 1991 апр 8, 2021 at 08:38

slučajna pobeda,ja već godinama čekam da jednom nadigramo grobare u derbiju!?definitivno,slučajan gol,a grobari imaju za ćim da žale!.

ivan niksic апр 7, 2021 at 23:48

Sto bi Mija u Maratoncima rekao: ,,E, tako se to radi! Kratko, ali jebitacno!“ Svaka cast na pobjedi, nova tri boda, jos veca razlika, jos jedan korak blizi novoj tituli. ,Idemo dalje!’

Delije Sever Ns апр 7, 2021 at 23:17

Jbga brate,nisam pljuvao iz hira već poneku reč malo žešću zbog odbrane tih igrača i ništa lično protiv tebe.Ja reko ajde da pustimo vreme možda se i dokažu kad ono ćorak,jedna,dve,pet,deset tekmi prođe a oni ništa da pokažu.Ako neko Terza za njih ponudi prodaj to odma,kaže Terza odbili 5 milona e za Nikolića pa brate Terza zovi te što su ti nudili nek sad daju upola za njega i puštaj očigledno on nemože da igra protiv ozbiljnih ekipa.

krvavi zvezdas-DE апр 7, 2021 at 22:41

PROLEĆE A -12..USTAŠIJA TUDJMANOVA KAO DA JE U SIBIRU

ЗОКИ ЗВЕЗДАШ апр 7, 2021 at 22:04

БРАВО МОМЦИ. ЧЕСТИТКЕ ИГРАЧИМА СТРУЧНОМ ШТАБУ И УПРАВИ

Delije Sever Ns апр 7, 2021 at 20:50

Svaka čast na pobedi.Nejasno mi je zbog čega smo toliko u meč ušli sa velikim strahom i grčom,dal je moguće da imamo prednost od 9 bodova na našoj Mari igramo i mi njih toliko respektujemo kao da su oni Barsa.Deki brate sad si ih trebao napasti i poniziti kad ova tekma ništa nije odlučivala a mi u meč ušli kao da igramo za prvaka sveta pa ako izgubimo brišemo se kao klub.To mi nije jasno a sad je bila prilika da im pokažemo ko je ko.Ovo bonus pravilo je užas žešći,mi zbog bonus igrača gubimo Kangu,špica da bi nam tamo neki bonus igrači igrali na silu a ne zaslužuju.Igrač ako je pravi on će i sa 15 godina biti u prvom timu a ne gurati igrače koji nisu ni dorasli prvom timu a najbolji igrači da ispaštaju zbog nji…Pod hitno menjati to pravilo!Hvala na pobedi i na osvojenom prvom mestu i sad ti je valjada Deki jasno koga da pustimo i prodamo a koga da dovedemo da bi još bili bolji i ubedljiviji.Kao što vidite neću nikog da nabrajam ali tačno se vidi da je kod 5,6 igrača došlo do zasićenja i da su dostigli limit pa treba dovesti svežu krv i te igrače prodati.Ajmo sad da osvojimo i kup pa na miru da proslavimo duplu krunu i onda ponovo napad sa par pojačanja na ligu šapiona.Sve najbolje.

krvavi zvezdas-DE апр 7, 2021 at 22:03

BRATE KAD JA PRIČAM JOŠ OD JESENAS DA SU BONUS IGRAČI NIKOLIĆ I PETROVIĆ PROMAŠAJ DECENIJE I DA SE UVEK POTVRDILO KAD NIKOLIĆ KREIRA NAŠU IGRU MI NISMO NI BEOGRADSKA ZONA ,ČIM IGRAIZADJE NIKOLIĆ I UDJE KANGA MI SMO EKIPA..TI SI ME PLJUVAO A SAD SI DOŠAO NA MOJE REČI..ALI TI NE ZAMERAM..NISI NI TI NI JA BITNI..BITNA JE NAŠA ZVEZDA

MILOS RANKOVIC апр 7, 2021 at 20:43

ZVEZDO HVALA TI STO SI OVE NAZOVI EKIPOM SPUSTILA GDE IM JE MESTO,MI SMO ZA NJIH VELIKA SILA,PRETE CELU NEDELJU KAKO CE DA NAS ZGAZE,STA JE SAD BUVARE MARS U KUCICU,PRVO POLUVREME LOSIJE,ALI DRUGO BOLJE,DOKLE GOD UVODE NEKE FORE DVA IGRACA DO 21,4 STRANCA,FUDBAL U SRBIJI NECE BITI NI BLIZU EVROPE,KAD SU USLI U DRUGOM POLUVREMENU PRAVI IGRACI ZVEZDA JE IGRALA BOLJE,NAMA FALKO NEMA MESTA ZATO STO JE NEKO IZMISLIO CETRI STRANCA,ZNACI SVI DRUGI SU GLUPI SAMO FSS JE PAMETAN,ZVEZDO GAZI DALJE,I VECERAS U SRBIJI SE MNOGO LEPSE ZIVI,I SUTRA CE BITI LEP DAN

MILOS RANKOVIC апр 7, 2021 at 20:34

PRENOS UTAKMICE NA ARENI SPORT JE SKANDAL ZA NOVINARSTVO I TELEVIZIJU,CELU UTAKMICU OBA DVA NAZOVI REPORTERA SVE U KORIST GROBLJA,OVAJ JEDAN DIJABOLA SAMO PRICA KAKO SANOGO NIJE DOBIO DOSAD ZUTI KARTON,KAKO BRE MILJKOVIC NIJE DOBIO CRVENI ZA NAMERNO GAZENJE NA ZGLOB FALCINELIJU,KAKO SUMA NIJE DOBIO CRVENI KAD JE NAMERNO UDARIO SANOGOA,A POSLE MILUNOVICA,BRUKA I SRAMOTA ZA ARENU SPORT,SKACU BRE PO SOBI TAMO GDE SU KOMENTARISALI KAD JE BORJAN ODBRANIO ONO PRI KRAJU,VI STE BANDA TELEVIZIJE,DA VAM KAZEM NESTO UKINUCU UGOVOR SA SUPER NOVOM ZBOG VAS,A VAS CU DA GLEDAM DZABE NA IPTV SMARTU,VI STE PROPAST OVE DRZAVE

krvavi zvezdas-DE апр 7, 2021 at 20:39

JA SAM GLEDAO NA B92 I JOŠ GORE..SVE TELEVIZIJE I NOVINE DO JEDNE SU GLODARSKE..JA NE MOGU DAVERUJEM DA NEMA UREDNIKA ZVEZDAŠA

MILOS RANKOVIC апр 7, 2021 at 20:58

MA UZAS OVI SA ARENE KRVAVI,NISAM MOGAO DA VERUJEM DA 20 MINUTA PRICA KAKO NEMOZE DA VERUJE DA SANOGO NIJE DOBIO ZUTI,A OVAJ KLOSAR MILJKOVIC POVREDI FALCINELIJA NAMERNO GA ZGAZIO NA ZGLOB I TO JE U REDU,OBA KOMENTATORA SE RADUJU GOLU GROBLJA ALI IH MACKA BORJAN ZAJEBAO,OVO MORA DA SE PREKINE,ZVEZDU DA GLEDAMO NA NASOJ TV,A I STACE KORONA A ONDA CEMO NAPLATITI SVA OVA SRANJA I VREDJANJE ZVEZDE,PLACAJU NAM GODISNJE KO LIGA MISLIM ZAMBIJE VALJDA NISAM SIGURAN,MA BRUKA

Aleksandar 89 апр 8, 2021 at 01:10

Milose nisam gledao na Areni Sport gledao sam na B92 da li je prenosio Radulovic?

MILOS RANKOVIC апр 8, 2021 at 12:06

BRATE ALEKSANDRE NEZNAM TACNO KAKO SE ZOVE I PREZIVA OVAJ SA ARENE ZNAM DA SE ZOVE KO JA MILOS ON PRENOSI UVEK ZVEZDINE UTAKMICE I UVEK PROTIV ZVEZDE,NAPADAO JE I DEKIJA STO NEDAJE IZJAVE PRE UTAKMICE KAO DA JE UOBRAZEN,ONAJ DRUGI MISLIM DA PRENOSI GROBLJE POSTO GA NISAM CUO NIKAD,A NEGLEDAM NJIHOVE UTAKMICE,ALI SVE U SVEMU BRUKA TESKA

ĐOLE BARI 91 апр 7, 2021 at 23:50

NEVEROVATNO JE KAKAV OLOŠ RADI NA ARENI. ZAR NAS 90 % U SRBIJI TREBA DA TRPIMO TUĐMANOVU BAGRU KOJA SE UGNEZDILA U SVIM MEDIJIMA.ZAŠTO KLUB NE IZDA ZVANIČNO SAOPŠTENJE ? ZAŠTO NE TRAŽI DA SVE NAŠE MEČEVE NA SRAMNOJ ARENI NE PRENOSI NENAD MILOVANOVIĆ KOJI JE ZA 3 KLASE BOLJI OD SVIH REPORTERA U SRBIJI.ZAŠTO NAM VEĆ NEKOLIKO PUTA POTURAJU OVU OLOŠ VUKIĆEVIĆA I OVOG DRUGOG KOJI SVUDA PUTUJE GDE IGRA ZVEZDA A SVE PROTIV NAS KOMENTARIŠE ? DO KADA VIŠE ? ČESTITKE DEKIJU I IGRAČIMA SAMO NA POBEDI,IGRALI SMO PONOVO LOŠE ,BEZ IKAKVOG PLANA,BEZ AKCIJE ,ŠUTA. SRAMOTA JE DA FALKO NIJE NI NA KLUPI AKO JE ZDRAV,OVAJ SANOGO JE NULA OD IGRAČA,SVAKI START MU JE ZAKASNEO,NA IVICI NE ŽUTOG VEĆ CRVENOG KARTONA,KATAI OPET NIŠTA,OVOG NIKOLIĆA JE ŽALOSNO GLEDATI. OVO PRAVILO O BONUSU POD HITNO UKINUTI,TAKVA GLUPOST NIGDE U SVETU NE POSTOJI. VEĆ SADA MORAMO DA TRAŽIMO OZBILJNA POJAČANJA ,OZBILJNA ZA NAŠE MOGUĆNOSTI ,JER MI NEMAMO NOVCA DA SE TAKMIČIMO SA KLUBOVIMA ČIJI JEDAN IGRAČ VREDI 100-200 MILIONA ALI POTREBAN JE OZBILJAN REZ. NIKOLIĆ,GOBELJIĆ,SANOGO,GAVRIĆ,DEGENEK,RODIČ,KRSTOVIĆ,GAJIĆ MORAJU DA ODU .

MILOS RANKOVIC апр 8, 2021 at 12:08

NEZNAM SAMO KO DJOLETU DAJE MINUSE KAD JE U PRAVU STO POSTO SVE STO JE REKAO,ZIVA ISTINA

MILOS RANKOVIC апр 7, 2021 at 20:27

SRAMNO VODJENJE UTAKMICE SUDIJE SIMOVICA,ONAKAV START NA FALCINELIJU SAMO ZUTI KARTON BRUKA,SUMA ZASLUZIO CRVENI KARTON ALI OCIGLEDNO DA OVAJ SIMOVIC SE PLASI I DALJE BANDE IZ HUMSKE,IZGLEDA DA NEVOLJA I DALJE RADI POSTO SE SVI PLASE,OVAJ JOKIC PRICA SUDIJA DOBAR MORE MARS BRE LOPOVI

Nenad Popovic апр 7, 2021 at 20:58

U pravu si brate. I meni je muka bilo da slusam one idiote na areni sport, namerno pisem malim slovima ime te jadne televizije. Ne kazem da treba da navijaju za nas, ali tolika ostrascenost za jednu ekipu, pa to je uzas. Bravo momci i pored relativno lose igre, pobeda. To se jedino i pamti i idemo dalje. Smrviti ih i u kupu. Pozdrav svim pravim Zvezdasima!

MILOS RANKOVIC апр 8, 2021 at 00:39

ONI I JESU MALI NISU NI ZA JEDNO VELIKO SLOVO NEGO JEDNU VELIKU NULU

krvavi zvezdas-DE апр 7, 2021 at 20:26

KOMENTAR 5: SA FALKOM BI BILA DOBRA PRVA POSTAVA I NARAVNO BEZ NIKOLIĆA I SA STARTEROM KANGOM..ALI NAJVEĆI PROBLEM STO OSTALIH 11 IZ REZERVE SU ZA ZATVOR,ALI BUKVALNO ZA RUDNIK DA KOPAJU UGALJ JEL JE TUGA DA IMAMO TAKVE NEIGRAČE..REZERVISTA MORA BITI BAR DVOJE KAO IZ PRVE POSTAVE DA ULASKOM PREOKRENU IGRU,A KOD NAS OBRNUTO REZERVISTI UNAKAZE ULASKOM U IGRU

krvavi zvezdas-DE апр 7, 2021 at 20:22