FeaturedVažne vestiВажноКошаркаМоја Црвена звездаНајновијеОбавештења

Велика победа Звезде у драматичној завршници!

Црвена звезда – Цедевита Олимпија 82:81 (24:24, 28:27, 17:14, 13:16)

У веома тешкој и неизвесној завршници, наши кошаркаши су забележили још једну победу за инфаркт и тако наставили лов на пол позицију у плеј офу.

У заосталој утакмици 11.кола АБА ј.т.д. лиге снаге су коначно одмерили Црвена звезда и Цедевита Олимпија. Веома важан сусрет у борби за плеј-оф, па и саме плеј-оф позиције, донео нам је на почетку веома тврду и неповезану утакмицу. Велики број изгубљених лопти и фаулова у нападу, није наговештавао да ће се екипе временом тако распуцати и да ће на полувреме отићи са по педесет убачених поена уз проценат шута из игре од преко 50% ( Звезда 53,3, Цедевита Олимпија 58,8%). Стегнут почетак наше екипе оличен у мучењу Кузмића да уради нешто под кошем противника и статичност у организацији напада Волдена, разбили су Рит са две сјајне рампе и Лојд са три тројке од чега су две постигнуте са преко осам метара, од тога једна под фаулом. Почетна предност Цедевите се на тај начин истопила, па је Звезда серијом од седам везаних поена, дошла до прве озбиљније предности (20:14). Међутим, стечена предност се још лакше истопила, па је Цедевита тројком Рупника отиша на +2 али је Кузмић у последњој секунди прве четвртине био бржи и поравнао резултат прве четвртине (24:24).

Генерално, прво полувреме је одликовала игра у серијама Звезда је уз добру игру Давидовца у другој деоници, стекла нових седам поена предности (41:34).Али би Цедевита тројакама успевала веома брзо да ствари врати у егал те се на полувреме отишло са разултатом 52:51, за нашу екипу.

Друго полувреме Звезда започиње у јаком ритму и чврстом одбраном те добрим решењима Давидовца и Волдена стиче осам поена предности за четири минута игре, при томе успевши да остави Цедевиту беѕ постигнутог поена у том интервалу те је Големац био принуђен да зове тајмаут. После минута одмора, Џонс је тројком успео да прекине серију Звезде, која је у тим тренуцима ушла у серију лоших напада па је Цедевита кошевима Перија и Блажича опет спустила разлику на само три поена (61:58), да би после промашаја Симоновића у шуту за три поена, Хопкинс на другој страни, после скока у нападу смањио додатно резултатат на 61:60 што је принудило Радоњића да затражи минут одмора. Финиш четвртине протекао је у нешто чвршћим одбранама где су обе екипе прилично затвориле своје рекете и отерали противника ван линије за три поена. Ипак, у тим тренуцима две веома битне тројке погађа Симоновић па Звзезда задржава после треће четвртине четири поена предности (69:65).

Звезда и последњу деоницу отвара нешто боље од противника и на крилима Лојда и Волдена опет стиче седам поена предности (74:67) али преко Перија и тројком Блажича, Цедевита опет долази на само три поена заостатка. У тим тренуцима, Звезда улази у серију лоших напада, а ситуацију додатно компликује тројка Рупника, уз механику шута-бацање камена са рамена, па се у последњих пет минута ушло са егалом (75:75). Одлична реакција у дефанзиви и поени у контри Звезди ипак дају дах за завршницу. У финишу, ипак није могло без драме. Цедевита је, ношена Перијем, стигла надомак победе. У последњих 26 секунди ушла је са +3. Међутим, Лазић, који је био фаулиран погађа прво слободно бацање, друго промашује. Наши играчи долазе до офанзивног скока а играчи Цедевите праве фаул над Волденом, који је сигуран оба пута. У наставку луде завршнице, Пери губи лопту, до које долази Симоновић и над којим је направљен фаул. Симоновић погађа прво, намерно промашује друго и доноси Црвеној звезди нови тријумф у још једној неизвесној завршници.

Црвена звезда и Цедевита Олимпија ће нову утакмицу одиграти већ у петак.

Хала:Александар Николић

Судије: Николић, Недовић, Поробић

Црвена звезда: Хол (4ас), Волден 13, Лојд 19, Ускоковић, Давидовац 17, Лазић 6, Рит 2, Раданов, Добрић 9, Симоновић 9, Кузмић 7 (7ск). Тренер: Радоњић

Цедевита Олимпија:Радовић, Пери 19,Хопкинс 8, Душчак, Мурић 3, Блажич 14, Браун 6, Хоџић 3, Џонс 10, Димец, Маринковић 4,Рупник 14. Тренер: Големац