FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеОбавештења

Давидовац одвео Звезду у финале АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале АБА лиге пошто су на свом терену савладали екипу Игокее са 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2), у трећем мечу полуфинала.

Најефикаснији у домаћој екипи био је Дејан Давидовац са 22 поена, осам скокова и три асистенције (индекс 33), Џордан Лојд је постигао 15 поена уз по пет скокова и асистенција, док су по 11 поена уписали Огњен Добрић и Лендри Ноко (забележио је и седам скокова).

У екипи Игокее бољи од осталих био је Ентони Клемонс са 15 поена, и по три скока и асистенције, Џеки Кармајкл је додао 12 поена уз три скока, а Никола Јовановић је уписао седам поена уз три скока.

Звезда је током већег дела прве четвртине водила, а са највећом предношћу од 12 поена разлике отишла је на паузу.

У другој деоници домаћи тим је у два наврата повео са 18 поена разлике, али је Игокеа серијом 9:0 смањила резултат, да би се на полувреме отишло са предношћу од 48:35 за Звезду.

На почетку треће четвртине Игокеа је новом серијом од 9:0 смањила резултат на 48:44, да би на крају тог дела игре Звезда водила са шест поена разлике.

У последњем делу игре Игокеа је постигла само два поена, па је Звезда на крају убедљиво победила резултатом 76:53.

Први меч финалне серије између Звезде и Будућности игра се 16. маја у Београду.