Домаћа такмичењаКошарка

Кошаркашице забележиле 10. узастопни тријумф

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су 10. узастопну победу у А женској лиги. Овај пут су савладале Пролетер са 71:44 (19:5, 20:11, 13:10, 19:18).

Црвено беле су приредиле још једно предивно вече својим навијачима.  Већ у првој четвртини наш тим је стекао недостижну предност. После почетних 6:3, до краја овог периода Црвена звезда прави серију од 13:2 и оставља госте на само 5 постигнутих поена у првој четвртини. Наше кошаркашице су наставиле да задају муке Зрењанинкама које нису имале решење за Звездину одбрану. На одмор се отишло резултатом 39:16.
Београђанке су у наставку сусрета одржавале предност и у 30. минуту на семафору је стајало 52:26. На крају меча предност црвено белих је износила 27 поена разлике. Најефикасније у тиму Црвене звезде биле су Александра Црвендакић са 16, Ана Никшић са 13 и Тијана Дијан са 10 поена. Црвена звезда је са овом победом и даље прва на табели испред Јагодине и Врбаса.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПРОЛЕТЕР 71:44 (19:5, 20:11, 13:10, 19:18)
Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Вукановић, Виријевић и Ивановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гапић 4, Дијан 10п 3ск, Никшић 13п 4ск 3ас, Канчевић 2п 3ск, Радовић 1п 4ск, Томашевић 8, Станаћев 2п 3ск 5ас, Чучуков, Ђорђевић 7п 6ск, Каракашевић 0п 5ск, Вучковић 8п 6ск, Црвендакић 16п 5ск 3бл.
ПРОЛЕТЕР: Чаркић 11, Бакић, Таков 2, Момиров 2, Маринков 12, Молнар, Јованов 2, Груслав 2, Ивковић 8, Димитријевић 5.