FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаНајновијеФудбал

Црвена звезда – Каират 5:0 (3:0)

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су савладали Каират резултатом 5:0 у реваншу другог кола квалификација за Лигу шампиона. Изабраници Дејана Станковића су потпуно доминирали у сваком сегменту игре и заслужено дошли до пласмана у треће коло. Двоструки стрелац био је Александар Катаи, док су по једном погодили Луис Диони, Мирко Иванић и Филипо Фалко.

Стадион: „Рајко Митић“.

Гледалаца: 20.000.

Стрелци: Катаи у 9. и 42, Диони у 21, Иванић у 49. и Фалко у 56.минуту.

Судија: Андрис Треиманис (Летонија).

Жути картони: Гобељић, Лазетић (Црвена звезда).

Црвена звезда: Борјан, Гобељић (од 58. Гајић), Панков, Драговић, Родић, Саного, Канга (од 78. Крстичић), Фалко (од 67. Бен), Иванић, Катаи (од 78. Лазетић), Диони (од 67. Крстовић).

Резерве: Поповић, Гајић, Бабић, Дегенек, Крстичић, Павков, Петровић, Лазетић, Бен, Срнић, Бакајоко, Крстовић.

Каират: Устименко, Микановић (од 34. Аликулов), Дугалић (од 77. Широбоков), Алип, Вороговски, Буранчијев (од 63. Улшин), Абикен, Пољаков, Ховханисјан, Шушеначев (од 63. Алвеш), Лав.

Резерве: Анарбеков, Аликулов, Алвеш, Канте, Улшин, Митрофанов, Анет, Ибрагимов, Широбоков.

Утакмица је почела минутом ћутања у част преминулих бивших играча и тренера Црвене звезде Милана Живадиновића и Ивана Топлака.

Изашли су црвено-бели високо од почетка сусрета, а прву озбиљнију шансу имали су у петом минуту када је Фалко опробао ударац са дистанце, лопта је на путу ка голу закачила једног дефанзивца Каирата и отишла у корнер. Одмах затим и Канга је покушао са ивице казненог простора, али је његов полу-волеј завршио изнад пречке. Четири минута касније, Катаи је довео наш тим у вођство. Звездина „десетка“ је примила лопту на више од 20 метара и после дриблинга у десно се одлучила на ударац. Прецизно је Катаи „тукао“ и погодио доњи десни угао Устименковог гола – 1:0. Узвратили су гости у 13.минуту када је Шушеначев шутирао са ивице шеснаестерца, али је Милан Борјан изванредно интервенисао. Наставила је са иницијативом екипа Дејана Станковића, али без конкретније прилике, све до 21.минута када су наши фудбалери дуплирали предност. Драговић је изврсно стартовао на Вагнера Лава на центру игралишта и украо му лопту. Затим је послао фантастичан пас ка Дионију који је најпре погледао где се голман налази, а потом упутио резантан ударац по земљи и погодио доњи леви угао гола Казахстанаца – 2:0. Уследио је нешто мирнији период игре у којој није било већих узбуђења, а нову повољну шансу, имао је српски шампион. Диони је петом дотурио лопту до Катаи. Овај „заврнуо“ лопту на пенал где је натрчао Фалко и шутирао, али је његов ударац зауставио Устименко. Минут касније, још један опасан налет нашег тима. Иванић и Канга су повукли контра напад и одиграли феноменалан дупли пас. Иванић је успео да се ослободи свог чувара Дугалића, али је он у последњем моменту успео да изблокира нашег офанзивца. У 39.минуту Катаи је успео да се први домогне лопте у дуелу са Алипом и главом је пошаље до Дионија, који са свега неколико метара „пуцао“ искоса са десне стране, али право у голмана гостујућег тима. Три минута касније, Катаи је постигао други погодак. Иванић је изнудио фаул и слободан ударац за Црвену звезду са леве стране. Удаљеност 18 метара, а популарни „Магико“ је послао компјутерски прецизан пројектил право у мрежу- 3:0.

Друго полувреме почело је игром између два шеснаестерца, а онда је у 49.минуту уследила мајсторска комбинација Родића и Иванића. Звездин вихорни бек је видео Иванића да се убацује у средину, правовремено га упослио, а момак из Бачког Јарка примирио лопту и маестрално је послао „под пречку“ – 4:0. Фалко је у 55.минуту промешао одбрану Каирата, ушао у петерац, али је шутирао поред гола. Оно што је пропустио тада да учини, Италијан је урадио минут касније. Лопта се одбила Фалку, који је „носио“ лопту неколико метара, ушао у казнени простор и врхунски пласирао лопту у мрежу – 5:0.

Ни после петог поготка, нису стали црвено-бели, већ су наставили да демонстрирају завидно фудбалско умеће. Брзоноги Фалко је прошао по десном боку, проиграо Иванића који је „из прве“ послао лопту поред гола. Пар тренутака доцније, Иванић је показао колико је његова креативност важна карика у функционисању нашег тима. На додавање Катаија, Иванић је упутио изванредну дијагоналу ка Гајићу који је био усамљен на супротној страни. Шутирао је Звездин десни бек, али преко гола. Tемпо игре је у последњих 15 минута значајно спласнуо, а Црвена звезда је у потпуности доминирала. У самој завршници меча, Бен је убацио лопту у „срце“ шеснаестерца, Лазетић петом прослео лопту до Крстовића који је из непосредне близине пребацио оквир гола. Црвена звезда је убедљивом и сигурном игром елиминисала казахстанског првака и дошла до пласмана у треће коло квалификација за Лигу шампиона, где ће јој противник бити молдавски Шериф.

The post Црвена звезда – Каират 5:0 (3:0) appeared first on СД Црвена звезда.