FeaturedVažne vestiВажноНајновијеФудбал

Црвена звезда – Шериф 1:1 (1:1)

Фудбалери Црвене звезде су ремизирали (1:1) на стадиону „Рајко Митић“ против молдавског Шерифа у оквиру прве утакмице трећег кола квалификација за Лигу Шампиона. Изабраници Дејана Станковића су имали теренску иницијативу током читавог меча, а једини погодак за наш тим постигао је Луис Диони.

Стадион: „Рајко Митић“.

Гледалаца: 24.433.

Стрелци: Диони у 45. минуту за Црвену звезду, а Кастањеда у 33. минуту за Шериф.

Судија: Овидију Хатеган (Румунија).

Жути картони: Саного, Канга, Крстичић, Иванић (Црвена звезда), Кастањада, Кристијано, Дуланто, Бизјак (Шериф).

Црвени картон: Канга (Црвена звезда).

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Панков, Драговић, Родић, Саного (од 68. Крстичић), Канга, Иванић, Фалко (од 76. Бен), Катаи, Диони (од 55. Крстичић).

Резерве: Поповић, Гајић, Дегенек, Ераковић, Крстичић, Николић, Бен, Срнић, Бакајоко, Лазетић, Крстовић.

Шериф: Атанасладис, Џулијен, Дуланто, Арболеда, Кристијано (од 75. Костанца), Адо, Коловис, Тил, Траоре, Кастањеда (од 75. Бизјак), Јансан.

Резерве: Челадник, Пасченко, Петро, Радељић, Белоусов, Бизјак, Костанца, Запата.

Првих десет минута утакмице прошло је без много шанси, углавном се играло на средини терена са доста дуела, а највише се у редовима нашег тима истакао Мирко Иванић који је правио проблеме одбрани гостујућег тима. Велику шансу имали су фудбалери Шерифа после ударца из угла у 11. минуту, али Арболеда није био прецизан главом. У следећем нападу Катаи и Иванић су одиграли сјајан дупли пас, а потом је Звездина „десетка“ изашла у ситуацију „један на један“ са голманом Шерифа, али је Атанасладис добро истрчао, „скратио угао“ и онемогућио нашем нападачу да упути ударац према голу. Шутирао је Фалко у 15. минуту са ивице казненог простора из полуволеј ударца, али није успео да погоди оквир гола. Само минут касније, Канга је опробао свој разоран ударац са велике дистанце, али је голман тима из Тираспоља био на месту.

Наставила је Црвена звезда да притиска гол Шерифа, па се и Диони нашао у изгледној прилици, међутим, није захватио лопту како је желео. Играо се 20. минут када је Родић упутио оштар центаршут у казнени простор према Дионију који је атрактивно „штиклом“ покушао да постигне погодак, међутим лопта се одбила од дефанзивца Шерифа до Катаија који је шутирао из прве, али су гости успели да се одбране и отклоне опасност. Играо се 29. минут када је Канга упутио центаршут са десне стране, а Диони био највиши у шеснаестерцу гостију између двојице фудбалера у жутим дресовима, на жалост лопта закачила дефанзивца Шерифа и завршила у корнеру. Упрскос иницијативи нашег тима гости су повели у 33. минуту голом Кастењеда из слободног ударца. У 41. минуту Канга је шутирао одлично са 20 метара, после повратног додавања Дионинија, али је Атансладис врховима прстију успео да скрене ударац нашег везног фудбалера у корнер, после чега је Панков покушао главом, али није био прецизан. Наставила је Црвена звезда да напада гол ривала, а притисак наших фудбалера се исплатио у 45. минуту. Канга је упутио одличан центаршут са левог бока, а после лоше реакције голмана и дефанзиваца тима из Тираспоља најбоље се снашао Диони и затресао мрежу ривала за изједначење и коначан резултат након првих 45. минута.

Офанзивно су кренули изабраници Дејана Станковића у наставку меча, а први је запретио Фалко у два наврата у 48. и 52. минуту када је гађао у голама и преко гола, али били су то опасни ударци нашег крилног нападача. Прву измену извршио је Дејан Станковић у 55. минуту, у игру је ушао Никола Крстовић, а терен је напустио стрелац гола за наш тим Луис Диони. Црвена звезда је остала са играчем мање у 58. минуту када је искључен Канга због другог жутог картона. Иако су црвено-бели остали са десеторицом играча на терену, наш тим је наставио да напада и прети голу ривала, а највише преко веома расположеног Фалка који је константно задавао муке одбрани гостујуће екипе. Наставио је Станковић да мења па се на терену нашао Ненад Крстовић, а игру је напустио Секу Саного.

Иванић се у 67. минуту дриблингом ослободио чувара и ушао у казнени простор, а затим шутирао снажно лево искоса, а Атанасладис је крајњим напорима зауставио ударац Звездиног везног фудбалера. После ударца из угла Панков је поново био највиши у шеснаестерцу Шерифа, али је његов ударац главом на гол линији зауставио штопер гостију Дуланто. У 73. минуту Гобељић је шутирао веома снажно са друге стативе, после центаршута Родића, али је недостајало среће да наш борбени дефанзивац постигне погодак. Трећу измену Дејан Станковић је извршио у 76. минуту када је Ел Фарду Бен заменио веома запаженог Филипа Фалка. У завршници меча покушао је Бен ударцем са дистанце, али се реузултат није мењао. Реванш утакмица трећег кола квалификација за најелитније европско такмичење нас очекује следећег уторка у Тираспољу.

The post Црвена звезда – Шериф 1:1 (1:1) appeared first on СД Црвена звезда.

22 comments

окнарб авг 4, 2021 at 14:01

Вјероватно и играчи мисле да је боље испасти од Шерифа него од Динама,аиспашћемо и од Шерифа(само луда срећа нас може спасти јер смо све кредите испуцали против Копенхагена и Јанг Бојса због правила у датог гола у гостима.Немамо једноставно играча разбијача на средине које је срце тима

окнарб авг 4, 2021 at 13:56

Станковић коректран на конференцији.Наравно он и Кнга нису главни кривци.Очајни прелазни рокови уназад показује своје право лице.Сада ако продају иванића довешће Марина да замажу нам очи.Очекивати још један катастрофа трансфер

окнарб авг 4, 2021 at 13:53

сАД НАС СВАКА ИОЛЕ ОЗБИЉНА ЕКИПА ЛАКО ПРОЧИТА.јАКЕ ШУТЕРЕ НЕМАМО ,БОЉЕ ИГРАМО ПО ЉЕВОЈ СТРАНИ ,С ДЕСНЕ СМО БЕЗОПАСНИ.ИГРАЧИ НЕМАЈУ ИДЕЈУ ШТА ДА УРАДЕ КАДА ДОЂУ У ШЕСНАЕСТАРАЦ ПРОТИВНИКА.СЛАБО ДА МОЖЕ САМО СЛАБИЈЕ БИТИ.ТИТУЛА ВИСИ О КОНЦУ.ЈАНГ БОЈС ЋЕ НАС ПОСЛАТИ КУП КОНФЕДЕРАЦИЈА.БОРЈАНОВЕ НАЈЛОШИЈЕ ОДБРАНЕ.МИ СМО И ПОСЉЕДЊИИХ 10 ДЕРБИЈА ЛОШЕ ОДИГРАЛИ.СВЕ НА КВАЛИТЕТ ИВАНИЋА И КАТАИА ,А САДА Е И ТО ЗАВРШЕНО.КАКЕ ВЕЗЕ АКО У РЕВАНШУ ИЗГУБИМО 1 О ,2 1 ,3 1 ИЛИ НА ПЕНАЛЕ

Delije Sever Ns авг 4, 2021 at 08:53

Ja verujem u naše igrače i verujem u prolaz dalje.Da smo trebali da pobedimo trebali smo a zašto nismo sad ga možemo jebati.Našim greškama Šerif ide kući sa 1:1…prvo faul Kange bez potreban pre gola,prestrogo isključenje Kange,jako loša procena Borjana kod gola,milon centaršuteva i slobodnjaka u prazno e to su sve naše greške bile.Mi ovo što imamo imamo drugo nemamo i u ovo moramo da verujemo a ja ljudi verujem u ovo.Šerif je igrao na naše greške a nadam se da je Stankela uvideo gde je škripelo.Uz male rotacije u ekipi tipa da Pavkova stavi da igra,da Bena ubaci od prvog minuta,da Ivanića upari sa Sanogom a Falka i Bena po krilima a Kataia kao plejmekera,Pavkova u špic…nazad Deganeka i Dragovića bekove iste ostaviti mislim da je naš takavv tim kadar da izbaci ove.Ništa ovi nisu dali smo im mi prostora koji nismo smeli a videli ste sa igračem manje da smo im održali lekciju u fudbalu.Borjane malo se saberi i više vodi računa na terenu nego šta ti žena radi ili ga malo odmoriti imamo Popa na klupi,bekovi se iskidali…Pankova na klupu preseliti i dati šansu Deganeku…Falku očitati bukvicu da zna da je u Zvezdi a ne u Lećeu…Pakija vratiti u špic Ivanić i Katai da pokrenu ove ostale i eto nama uspeha.Kako god mi smo jači i verujem u ovo što imamo u prolaz dalje.Svi spominjete Dinamo da prolazi dalje a ja vam kazem ljudi da je Dinamo katastrofa i da je Legija bolja i kvalitetnija videćete večeras!Ujedinjeni možemo sve i nadam se ulazku u ligu uefa a onda u baražu kad ohladimo glave pokušati napasti i ligu šampiona.Mi smo Zvezda tako se i ponašamo i jebaćemo im majku u revanšu.

Goran0008034 авг 4, 2021 at 08:25

Moram da priznam da su me kauboji iznenadili. Jako korektna ekipa, tehnicki i motoricki i bolji od nas. u par navrata smo ispadali smesni kada je brzina u pitanju (pogotovo Gobelja). Kada se sve sabere realan rezultat. Nista tragicno. Zaboraviti ovu utakmicu i resetovati sistem na proslu godinu kada se igrala samo jedna utakmica. Na to se, bukvalno, svodi. Igramo jednu utakmicu kao gosti, borba do zadnjeg daha. NEKA BUDE BORBA NEPRESTANA …

MILOS RANKOVIC авг 4, 2021 at 02:16

POVRH SVEGA VECERAS UBEDJEN SAM U PROLAZ JER OVAJ SERIF NIJE BOLJA EKIPA OD NAS,TREBA ONI DA POBEDE NAS,NECE TO ICI TAKO LAKO,MOZDA SE NAS TRENER OPAMETI I PUSTI DEGENEKA DA IGRA,I PAVKOV DA OZDRAVI,MORAMO DA VERUJEMO NEMAMO DRUGU ZVEZDU

RODJENI авг 4, 2021 at 01:23

Sve se ja slazem sa vama i za PanJkova, iz da nam fali 4 igraca, i da smo danas igrali kao babe, njima treba ozbiljan psiholog da im sredi glave pogotovo Kangi mrcini, koji ostavlja igrace i klub na cedilu! Ali zasto niko ne pljuje po Borjanu danas!? Pa da nije primio gol koji bi moja baba sa burekom u jednoj ruci odbranila mi bi pobedili i sa ovakvom igrom! Hvala njemu za sve, ali OGROMNA kiksara ove sezone! Neka mu neko objasni da se mnogo digao u visine, a od stare slave se ne zivi momak! Moze se ovo proci jos uvek,nije katastrofa, ali prvo glave srediti! ZVEZDA JE ZIVOT, SVE DRUGO SU SITNICE!

MILOS RANKOVIC авг 3, 2021 at 23:48

JELI DOKTORE TERZICU JEL OVO TA ZVEZDA NAJBOLJA POSLE BARIJA,IMA SAMO JEDAN PROBLEM KAD IGRAS PROTIV NEKOG ON TE SKAUTIRA AKO JE IMALO OZBILJNA EKIPA,SVI ZNAJU ZAUSTAVE LEVU STRANU IVANICA,RODICA I KATAIJA I ZAVRSIO JE 80 POSTO STVARI,DRAGOVIC MUCENIK IZGIBE U ODBRANI,RECI DOKTORE ZASTO PANKOV IGRA,VAS BRE NOVINARI NESMEJU DA PITAJU NISTA,VI DOVODITE SVOJE NOVINARE NA KONFERENCIJE,DAJ BRE DA TI POSTAVE PITANJE LJUDI KOJI NISU VASI,DOKTORE GDE JE SPIC,DOKTORE GDE JE TRENER,DOKTORE GDE JE DESNI BEK,DOKTORE GDE JE JEDAN BRZI IGRAC U SREDINI,IMAS SANOGA,KRSTICICA NEZNA SE KOJI JE SPORIJI,TI MISLIS SA OVIM TIMOM DA BUDES SAMPION MALO SUTRA,GROBLJE CE TE RASTURITI AKO NEDOVEDES SPICA,DESNOG BEKA I OTERAS OVOG PANKOVA IZ ZVEZDE,VIDIS LI TI DOKTORE KOLIKO JE SEBICNOST POSTALA U EKIPI,TO MOZDA NIJE PITANJE ZA TEBE ALI POSTO NEMAMO TRENERA MORAMO NEKOG DA PITAMO,TERZIC,MRKELA I STANKOVIC CE UNISTITI ZVEZDU

krvavi zvezdas-DE авг 4, 2021 at 00:55

SVE SAM TO PRICAO BRATE JOŠ NA PRIPREMAMA I ONI ME PRAVILI LUDIM..NAMA TREBA MINUM JOS 4 IGRAČA DA BI BAR PARIRALI NEKOM SREDNJEM KLUBU..BEZ BEKA,STOPERA ZADNJEG VEZNOG I GOLGETERA MI SMO PRESLABI I ZA GLODARE..KAZI TE VI STA HOĆETE ALI ONI SU PO IMENIMA SLABIJI OD NAS ALI IGRAJU BRZO,JEDNOSTAVNO I ZA NAS SU BAYERN

Delije Sever Ns авг 3, 2021 at 23:42

Delije svaka vam čast!Šta bi rekao a da se ne ponavljam!Dali Terza,Stanković imaju oči!Deki tvojom taktikom i nezrelošću si izgubio tekmu danas!Nerešeno za mene je kao poraz!Srećno pa šta nam bog da u revanšu.Ljudi dal je moguće da naša struka je uvidela da Dioni na sredini kvalifikacija nije ono što Zvezda očekuje od njega!I šta sad!Ko će odgovarati!

окнарб авг 3, 2021 at 23:39

Колико год нас је зезнуо Канга(први оправдан жути,а други је престрого досуђен)оштетио управа је очајно одрадила прелазни рок тако да сам 99 посто убијеђен да Шериф пролази даље.Ми замјену за Кангу немамо .Овај Грк нас је пристојно намучио .Таквог играча требамо иимати на средини.Да и нисмо имали играча мање сумњам да би побиједили.Шериф је одличноодуговлачио с временом.Нама фали још тројица ,4 топ појачања да би личили на екипу,многи су ту упозоравили.Волио би сада да видим шта мисли навијач који је писао да је Шериф слабија екипа од Каиирата,Не господо Шериф је нажалост јачи и од Звезда.Физички су јаки и брзи као играчи Јанг Бојса.Крстичић је лако изгубио на средини лопту и могли су поентирати другим голом само тако и ријешити нас мука за реванш.У реваншу ће се видјети да ли је Станковић прави тренер или не,али поновићу управа је очајно одрадила прелазни рок и чак је један написао као ако доведемо још једног играча да нам бнаредна три не треба ни један.

MILOS RANKOVIC авг 3, 2021 at 23:38

JEL TE STID DEJANE STANKOVICU,IMAS LI OBRAZA,ZNANJE NEMAS TO SMO VIDELI ODAVNO,FUDBAL SE NEIGRA BEZ TRENERA,DOVODITE POCETNIKA DA VODI ZVEZDU,ZVEZDI TREBA TRENER KOJI IMA KARAKTER,KAD ON PRICA SVI CUTE,ALI STA TE BRIGA TI CES VECERAS ZA MILANO KOD SVOJIH,STA TEBE BRIGA STO MI PJIEMO LEKOVE DA SE SMIRIMO,DA LI SI TI DEJANE STANKOVICU NEKAD GLEDAO KANGU KAKO IGRA I KAKAV IMA NARAV,ON JE PROTIV LUDOGORECA NAS UNISTIO,NEKRIVIM KANGU NI ZA GRAM,ON JE MORAO BITI ZAMENJEN NA POLUVREMENU,JE LI DEJANE STANKOVICU JEL TEBI PANKOV NEVENCANI SIN ILI BRAT RODJENI KAD MORA DA IGRA,EJ BRE CELA SRBIJA VIDI DA DECKO BLAGE VEZE NEMA,ON BRE NEZNA DA DODA LOPTU,NJEGA IGRAC NAPADA ON SE BRE POVLACI NAZAD STALNO,EJ BRE MORAS DA NAPADNES IGEACA,PA TO SE UCI U PETLICIMA,U SKOKU TE NASKOCI NJIHOV IGRAC TI KRIVIS DRUGOG,TI SI PANKOV JEDAN PROBISVET KOJI NECIJOM VOLJOM IGRA STALNO,OD VECERAS CU PRATITI SVAKU TVOJU GRESKU I MINUT,I SEKUND KAD JE TO BILO I SLACU NOVINAMA DA OBJAVE,SVAKU TVOJU GRESKU RADOVANE PANKOVU,ZNACI PISACU BELESKE I SLACU,DA VIDIMO ZASTO TI MORAS DA IGRAS KOD CUVENOG ITALIJANA MISTERA,ZNAS STA JE NAJGORE MISTER KAD PRAVI NAVIJACI POCINJU DA TE MRZE,TO JE NESTO NAJGORE,SRAM TE BILO ZA OVO VECERAS,BRUKA SI NEVIDJENA,PROTIV NAPREDKA TE NECEMO DIRATI ZBOG REVANSA AKO ISPADNES SPREMI SE NA POVIKE SA ZAPADA

звездаш авг 3, 2021 at 23:33

Само бих написао, о ком бре плејофу и динаму ми причамо са оваквом игром од вечерас? Па ми са овом игром не да не можемо да парирамо било комшијама или легији, него нећемо моћи ни лиге европе да се дочепамо на крају. Ово вечерас не бих да будем превише груб и да напишем срамота, али много је ово било лоше и то баш лоше. У утакмици која нам је најбитнија ове сезоне(то неће бити потенцијални плејоф за ЛШ)ми одиграмо овако. Детаљније не бих јер ће многи писати детаљно сигурно и врло вероватно ћу се сложити са свиме што се буде написало, само хоћу да кажем да навијачи би требали да се мало спусте на земљу(штета што много више људи не чита овај портал јер би се многи пронашли сигурно у овоме) и да не призивају загрепчане као да ћемо им потенцијално спаковати 5 комада јер би то евентуално могло да се врати као бумеранг а онда годинама би били реално предмет спрдње. Не бих ширио негативну енергију, да се охладе главе па да се спрема реванш и да видимо имамо ли капацитет да ове избацимо и обезбедимо квалитетне утакмице и ове јесени. Доста тога се одређује следеће недеље што се тиче неке ближе будућности клуба, надам се да нећемо уј****и ствар

krvavi zvezdas-DE авг 3, 2021 at 23:27

JEDINA POHVALA JE ZA NAVIJAČE..SVAKA ČAST

STA JOŠ DA SE DESI DA MISTER NEZNALICA NE VIDI DA PANKOV NIJE NI ZONSKI IGRAČ..STA JOS DA SE DESI DA SE NE VIDI DA JE DIONI OBIČNA LENČUGA I NEPISMEN ZA FUDBAL..STA JOS DA SE DESI DA SE NE VIDI DA JE KRSTIČIĆ SPORIJI I OD TOZE MIJAILOVICA I DZAJICA ZAJEDNO..O CEMU MI PRICAMO,,KAKAV EVROPSKI FUDBAL SA TRI IGRAČA MANJKA

Србин са Космета авг 3, 2021 at 23:40

Плус Гобељић,неталентован за фудбал. Ипак је Станковић „зелен“ још треба да учи,али не у Звезди.Ужасне грешке прави.Сви би на полувремену,променили Санога и Кангу ,због ризичне игре са жутим картонима,али Мистер не чује сугестије са трибине.

krvavi zvezdas-DE авг 3, 2021 at 23:43

APSOLUTNO SE SLAZEM..I SLEPAC JE ZNAO DA ĆE BAR JEDAN OD NJIH DOBITI CRVENI

krvavi zvezdas-DE авг 3, 2021 at 23:24

KOJA JE TUGA DA IMAMO DRAGOVIĆA,KATAIA,IVANIĆA,FALKA U EKIPI I ONDA NEMAS STOPERA I NAPADAČA..

krvavi zvezdas-DE авг 3, 2021 at 23:22

I BOLJE STO SMO ISPALI JEL BI NAS USTAŠE U ZAGREB RAZVALILE KAO BAS..NEMAMO MI TIM ZA OZBILJAN FUDBAL

RODJENI авг 4, 2021 at 01:27

Nismo jos ispali krvavi, sacekaj brate sledecu nedelju pa cemo onda suditi sta i kako! Pa jeste da ne valja ali nasi su, dajmo malo podrske!

krvavi zvezdas-DE авг 4, 2021 at 01:43

SLAZEM SE ..JESU NAŠI ALI MORAMO BITI ISKRENI I DA KAZEMO DA SMO SLABIJA EKIPA I DA NE ZASLUZUJEMO DA IDEMO NA USTAŠE DA NAS PONIZE..TO SU EKIPE KOJE SU ZA NAS PREJAKE

PROTIV KAIRATA JE BIO BLJESAK JEL NAS JE SVE HTELO A KAIRAT NISTA..OVO JE NAŠA SLIKA I PRILIKA