FeaturedVažne vestiВажноВатерполоНајновије

Сјајан почетак Звезде против Јадрана за трећу победу у Дунав лиги

У трећем колу првог турнира Дунав лиге, који се игра у Бечеју, ватерполисткиње Црвене звезде победиле су сплитски Јадран резултатом 13:9 и тако су дошле до трећег тријумфа. Црвено-беле се у последњем колу првог турнира састају са Универзитетским тимом Велике Британије и биће то прилика да на сјајан начин заврше прву фазу Дунав лиге.

Звезда је бриљирала у првих девет минута утакмице са Јадраном, пошто је почетком друге четвртине водила 5:0. Редом су погађале Христина Илић, Андреа Гашић, Ана Мамоглу, Тијана Лукић и Ива Лујић. Јадран је узвратио серијом од три гола у само 80 секунди, а почетком другог полувремена сплитски тим је пришао на гол заостатка (6:5). Одговориле су Мамоглу и Илић, док је Гашић својим другим голом одржала три гола разлике (9:6).

Јадран је још једном приретио и пришао је на 9:8, али су поново расположене Гашић и Илић одбиле налет, а на недостижних 12:8, два минута пре краја, повисила је Јана Лујић. До краја меча још један погодак постигла је Христина Илић, која је била најефикаснија са три гола. Гашић је додала три, Мамоглу два, а Лукић и сестре Лујић су додале по један.

Црвена звезда је против Јадрана играла у саставу: Димитријевић, Пејчић, Ј. Лујић 1, Теодоровић, И. Лујић 1, Мамогли 2, Миловановић, Шарац, Диаз Меса, Илић 5, Гашић 3, Зелић, Лукић 1.

Дунав лига за ватерполисткиње (Први турнир, Бечеј)
Петак (10.09.2021.)

Сентеш – Олимпија Кошице 21:8 (6:1, 5:2, 7:3, 3:2)
Младост – Јадран Сплит 5:7 (1:3, 0:0, 2:2, 2:3)
Букурешт – Таш 2000 21:5 (5:0, 5:2, 4:0, 7:3)
Војводина – Универзитетски тим ВБ 13:6 (3:1, 5:2, 2:1, 2:2)
Сентеш – Јадран Сплит 12:8 (2:0, 1:3, 4:3, 5:2)
Букурешт – Универзитетски тим ВБ 9:4 (2:0, 1:1, 3:1, 3:2)
Црвена звезда – Таш 15:2 (4:0, 4:0, 3:0, 4:2)

Субота (11.09.2021.)

Универзитетски тим ВБ – Младост 10:15 (2:5, 3:5, 2:2, 3:3)
Црвена звезда – Олимпија Кошице 16:11 (5:4, 1:2, 2:2, 8:3)
Јадран Сплит – Букурешт 11:14 (2:4, 3:3, 4:3, 2:4)
Таш 2000 – Сентеш 4:29 (1:6, 1:7, 1:9, 1:7)
Младост – Војводина 11:8 (2:0, 2:3, 3:2, 4:3)
Универзитетски тим ВБ – Сентеш 4:17 (2:5, 1:4, 1:3, 0:5)
Црвена звезда – Јадран Сплит 13:9 (4:0, 2:4, 3:2, 4:3)
Војводина – Букурешт 15:14 (5:4, 2:3, 4:4, 4:3)

Недеља (12.09.2021.)

Црвена звезда – Универзитетски тим ВБ (08:00)
Олимпија Кошице – Таш 2000 (09:30)
Сентеш – Војводина (11:00)
Букурешт – Младост (12:30)

The post Сјајан почетак Звезде против Јарана за трећу победу у Дунав лиги appeared first on СД Црвена звезда.