FeaturedVažne vestiАтлетикаВажноНајновијеОстало

Јуниори екипни прваци Србије, јуниорке четврте

Екипни шампионат Србије за јуниоре и јуниорке одржао се у Сремској Митровици. Јуниори Атлетског клуба Црвена звезда освојили су шампионску титулу, док су јуниорке биле четвртопласиране.

Стефан Каљуш наступио је у три дициплине. Убедљивом победом стартовао је такмичење на 100 метара са 10.79 секунди, као једини такмичар испод 11 секунди. У дициплини 400 метара био је трећи са 50.91. Док је са клупским члановима Богданом Видојковићем, Матејом Сандићем и Марком Таировићем био први и у штафети 4×100 метара са 42.91.

И дисциплини 110 метара препоне, Богдан Видојковић био је другопласирани са 14.25 секунди.

Петар Андровић био је трећи на 800 метара са 2:05.81. Он је наступио и у дисциплини бацање копља и био девети са даљином од 34.59, коју је забележио у првом бацању.

У најдужој тркачкој дисциплини на такмичењу, Сава Раденковић био је шести са 10:40.35.

Скакачке дисциплине Звезди су донеле прву, другу и трећу позицију. Победу у ускоку увис је остварио Теодор Комненић са 1.92, док је Марко Таировић скочио удаљ 6.60 метара. А у троскоку трећи је био Милош Мијатовић са 13.59 метара.

Куглу је Александар Камаљевић бацио 9.29 и био једанаести.

Резултати јуниорки

Четврту позицију у најкраћој спринтерској дициплини на такмичењу освојила је Вања Дрча са 12.76 секунди. Она је била и чланица штафете 4×100 метара, која је истрчала 48.87 и била друга, у саставу Дрча, Јапунџић, Милошевић и Петковић.

Представница Звезде на 400 метара била је Тијана Јапунџић, која је била пета са 1:00.63.

Победу на 800 метара остварила је Ана Лазаревић у времену 2:21.98, док је 3000 метара Милица Томашевић била трећа са 10:57.97.

Пех у дициплини 100 метара препоне десио је Љубици Павловић, која није успела да заврши трку.

Сестре Мира и Вера Вукмировић наступиле у скоку увис и троскоку. Мира је била четврта у троскоку са 11.25, док је Вера била шеста у скоку увис са 1.54.

Даљина од 5.3 метара била је довољна за пето место у скоку удаљ за Алексадру Балиновац.

У бацачким дисциплинима трећа и десета позиција за Звезду. Љубица Кука копње је бацила 37.79 метара, а Нађа Негић куглу 6.69 метара.

Јуниори су укупно освојили 8.029, ако једини клуб који је премашио цифру од 8000 од 17 клубова коју су били на такмичењу.

Јуниорке су освојиле 7.644 бодова, да се није десио пех на препонама готово сигурно би се ово такмичење завршило да дуплом круном Атлетског клуба Црвена звезда, но Екипним првенствима управо неизвезсност до последње дисциплине даје побебну чар.

Честитамо свим учесницима на храброј борби и пожртвованости после дуге и напорне сезоне са мноштвом домаћих, међународних и светских такмичења, као и њиховим тренерима који су правили план за њу.