FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

ЖРК Црвена звезда – ЖРК Железничар Инђија 26:31 (13:16)

Нису успеле црвено-беле да нанесу први пораз гошћама из Инђије и остваре први суперлигашки тријумф – 26:31 (13:16).

Деловало је према приказаном у првом полувремену да ће Звезда успети да забележи победу у трећем мечу сезоне, посебно након преокрета и вођства после 20 минута игре, али је уследио пад у финишу. Инђијке су имале минималну предност после резултатске клацкалице на почетку, Звезда стизала резултат и повела 12:10 после три везана гола у 22.минуту. Међутим, само један гол у наредних осам минута, Железничар је одговорио истом мером и на одмор отишао са 13:16.

У наставку, два гола из контре Иване Крће, али и нови пад у игри, серија 5:0 Железничара за 17:23 у 44.минуту. Железничар је имао високих +8 у финишу, које су успеле да смање црвено-беле у последњем минуту до коначних 26:31, головима Ратке Шашић и Маше Ердељановић.

Најефикаснија са 7 голова слављеница Анђела Гуџић, по три су постигле Јелена Кострешевић, Ивана Крћа и Ратка Шашић.

У наредном колу следи гостовање у Шапцу и утакмица против Медицинара, који је остварио максималан учинак након три одиграна кола.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЖЕЛЕЗНИЧАР ИНЂИЈА 26:31 (13:16)
Београд, хала: СЦ „Вождовац“. Гледалаца: 180. Судије: Никола Мусић и Стеван Ђурасиновић (Врбас). Искључења: Црвена звезда 12, Железничар 12. Седмерци: Црвена звезда 4(4), Железничар 6(6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шашић 3, Петковић 2, Момчиловић 2, Ристић 2(1), Ђурковић 1, Ћорић, И.Крћа 3, Јелић, А.Крћа, Ердељановић 1, Кунчер, Митић 2, Гуџић 7(3), Кострешевић 3, Андрић, Протић. Тренер: Весна Бојковић

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Жак, Чаврић 3(3), Новаковић, Табак 6, Аврамовић 5, Тодоровић 1, Михајловић, Ковачић 2(2), Паунић 5(1), Жакула 1, Симић 2, Живков 4, Бакша 2, Васиљковић, Тешић, Зубовић. Тренер: Влада Шимичић.

The post Црвена звезда – Железничар Инђија 26:31 (13:16) appeared first on СД Црвена звезда.