FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОсталоХокеј

Рутинска победа Црвене звезде над Загребом

Хокејаши Црвене звезде забележили су још једну победу у регионалном такмичењу (ИХЛ). Наиме, они су у Леденој хали „Пионир“ савладали екипу Загреба резултатом 12:3 (2:0, 5:2. 5:1).

Прву трећину црвено-бели су рутински решили у своју корист. Роберт Сабадош је у 4. минуту био стрелац за 1:0 (асистенција Лештарић), а Павле Подунавац је у 10. мин донео вођство од 2:0 (асистенција Новаковић). Било је још лепих прилика да црвено-бели напуне мрежу гостију, али наши оклопници нису искористили те прилике.

Други период је почео добром игром Црвене звезде, а резултат тога је био гол Лазара Лештарића (асистенција Драговић) за 3:0 (26. мин). У 28. мин у стрелце се ове сезоне уписао и Андреј Цвик за 4:0 (асистенција Марковић – Јанковић). Играо се 32. мин када је Роберт Сабадош (асистенција Лештарић) својим другим голом донео предност црвено-белима од 5:0. Гости, након слабе одбране црвено-белих, преко Јовића смаљују на 5:1 (35. мин), али предност од пет голова (6:1) враћа Мрко Драговић (асистенција Лештарић). Поново Загреб успева да пронађе пут до мреже Црвене звезде у 37. мин и резултат је био 6:2. Ипак пред крај овог периода севнула је одлична контра наших хокејаша, па Душан Јанковић на асистенцију Крављанца долази до вођсдтва 7:2.

И у последњој трећини Црвена звезда је била ефикасна и додатно напунила мрежу гостију. Прво је у 52. минуту Марко Драговић (асистенција Новаковић – Подунавац) донео предност од 9:2, да би Лазар Лештарић (асистенција Сабадош) повећао на 10:2 (53. мин). Хрвоје Зовко је у 56. минуту смањио на 10:3, али Звезда до краја постиже још два поготка. Прво је на 11:3 повисио Вук Крављанац (асистенција Шпањевић) (58. мин), да би коначних 12:3, у последњем минуту сусрета, било дело Угљеше Новаковића (асистенција Драговић – Сабадош).

Црвена звезда: Бодиш, Ранковић, Драговић 2 (2 ас.), Јанковић 1 (1 ас.), Јовановић, Крављанац 1 (1 ас.), Лештарић 2 (3 ас.), Марковић (1 ас.), Милошевић, Митовић, Младеновић, Новаковић 1 (2 ас.), Подунавац 1 (1 ас.), Сабадош 2 (2 ас.), Шпањевић (1 ас.), Стојановић, Цвик 1. Тренер: Никола Бера
Загреб: Кутртагић, Алић, Гуимонт, Јовић 1, Кегаљ, Љубичић, Матушко (1 ас.), Новотни, Радонић, Сркетић (1 ас.), Станчић (1 ас.), Тадић, Ведлин 1, Зовко 1. Тренер: Брегант Бруно

(извор/фото: czbg.net)