FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Фуриозне црвено-беле

Кошаркашице Црвене звезде мтс наставиле су са сјајним резултатима у актуелној сезони. У оквиру 11. кола Прве женске лиге Србије црвено-беле су као гошће декласирале великог ривала екипу Радивој Кораћа са невероватних 44 поена разлике.

ЖКК Радивој Кораћ – ККЖ Црвена звезда мтс 51:95 (10:19, 10:30, 17:29, 14:17)

Утакмица је решена после првог полувремена. Звезда је од старта кренула у свом стилу и ритму, домаћа екипа је повела поенима Марије Стојиљковић, и то су били једини поени из игре њеног тима, а серијом 13-0 црвено-беле су преузеле контролу над утакмицом. Већ у финишу првог периода су креирале двоцифрено вођство (8-19), које је са пенала смањила Стојиљковићева за крај прве четвртине (10-19), али је одмах расположена Кендриан Елиот тројком покренула серију истих, непогрешива за три (3/3), погађале су затим Александра Катанић и Нађа Недељков, која је постакла серију 10-0, уз још једну тројку и својих 8 поена, (14-35). Изабранице Драгана Вуковића су у серији постизале поене, а Марија Авлијаш са пенала поставила 20-49 пред полувреме.

У наставку, Звезда је контролисала дешавања, повећавала разлику. Вишња Кљајевић је тројком отворила друго полувремена, узвратила је Кендриан Елиот са 2+1 после фаула, а затим у серији 9-0, убацила тројку и пет поена, (25-61, 23.минут). До краја четвртине Звезда је имала +41 на свом конту, (37-78). Без промена у последњем кварталу, Христина Марјановић је везала осам поена, уз две тројке, за Радивој Кораћ, док су Тамара Чорто и Дуња Зечевић потврдиле 11. победу, (55-91).

Најефикаснија била је Кендриан Елиот са 19 поена, пратиле су је Милина Мишељић и Нађа Недељков са 12, Маша Јанковић и Александра Катанић су постигле по 9.

Лепа увертира пред прву утакмицу плеј-офа Еврокупа у среду против Валенсије, 21 час.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 19 (5ск 1укл 1блк), Наумчев 3 (5ск 2ас), Швагмејер 3 (2ск 4ас 3блк), Чорто 4, Зечевић 5 (4блк), Катанић 9 (5ск 7ас 2укл), Јанковић 9 (2ск 2ас 1укл 4блк), Недељков 12 (2ск 2ас), Бојовић 4 (6ск), Мишељић 12 (4ск 3ас 1укл), Авлијаш 8 (2ас), Јовановић 7 (4ск 1ас). Тренер: Драган Вуковић