АтлетикаВажноНајновије

Сениорско Отворено првенство Београда

Сениорке и сениори борили су се за титулу најбољих у Београду и готово да није било дисциплине у којој наши атлетичари нису освојили барем једно одличје.

Са личним рекордном на 60 метара препоне на почетку такмичења обрадовала нас је Марија Буквић, која је трку истрчала за 8.59 секунди. Љубица Павловић је освојила бронзану медаљу са резултатом 9.46 секунди.

Победом је повратак на залетиште скока удаљ прославио Страхиња Јованчевић, који је скочио 7.19 метара. Други је био Марко Таировић, који се озбиљно приближио граници од седам метара. Овај пут даљина 6.93.

Тачно 12 метара је било довољно Јовани Гњатовић да освоји сребро у дициплини троскок.

Граница је прескочена за један центиметар. Јована Делић увис је скочила 181 центиметар и освојила титулу првакиње Београда.

Првенство Београда Тамара Вулетић завршила је са две сребрне медаље у спринтерским дисциплинама. На 200 метара истрчала је 25.35 секунди, а 60 метара за 7.80.

Иако јуниор по стажу, Милош Мијатовић победник је такмичења у троскоку. Даљином од 13.90 метара освојио је златну медаљу. Други на троскоку био је Душан Вранеш, који је троскочио 13.37 метара.

Јако неизвесна трка у финалу на 60 метара између два Стефана. Победу је овај пут однео Михајлов са 6.96(6.995) и освојио сребну медаљу на такмичењу, док је Каљуш био трећи са 6.96 (6.958). Он је освојио још једну медаљу на 200 метара, био је други са 22.36.

Дупле медаље освојиле су и атлетичарке на 1500 метара. Катарина Милосављевић освојила је злато са 4:40.80, док је Наталија Грујић била трећа са 4:51.45.

На постољима за 800 метара у конкуренцији сениори највише се попела Дајана Петковић, која је златну медаљу освојила са 2:17.87, док је сребрна била Николина Мандић са 2:23.32.

Зимску сезону копљашица Ивана Ђурић користи како би се опробала у дициплини бацање кугле и из такмичења у такмичење јој све боље иде. Овог пута куглу је бацила 10.99 метара и освојила бронзану медаљу.

Бронзано одличје у дисциплини 200 метара освојила је Катарина Тмушић, која је трку завршила са 25.79 секунди.

На 400 метара вицешампион Београда постао је Иван Марковић са 49.17, док је Лука Олујић сезону у овој дисциплини отворио са 49.60.

Честитамо свим учесницима на оствареним услесима и желимо вам пуно успеха у наставку зимке сезоне.

The post Сениорско Отворено првенство Београда appeared first on СД Црвена звезда.