FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеОбавештења

Звезда славила у Казању

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Уникс у Казању резултатом 84:77, у оквиру 26. кола Евролиге и тако стигли до велике победе у Татарстану, чиме су се реванширали ривалу за пораз у Београду!

Најзаслужнији за победу српског тима били су Никола Калинић са 20 поена и шест асистенција, односно Нејт Волтерс са 19 поена и четири скока.

Њих двојицу добро су испратили Остин Холинс и Лука Митровић са по 10 поена.

Код Уникса стандардно је најбољи био Марио Хезоња са 18 поена, један мање убацио је Марко Спису, а двоцифрен са 13 био је још Џон Браун.

Евролига, 26. коло:

Уникс – Црвена звезда 77:84
11:22, 32:21, 22:20, 12:21

Хала: “Баскет Халл”, Казањ
Судије: Б. Хименес, М. Дифала, Ј. Лауринавичиус

Црвено-бели који су одиграли чврсту и „мушку“ утакмицу су имали вођство током већег дела првог полувремена, (меч су отворили вођством 9-0) ривалу су дозволили да ухвати прикључак у другој деоници у којој је Уникс убацио 32 поена, а полувреме заврпио тројкама Списуа и Марија Хезоње.

У трећој четвртини од максималног вођства домаћина (плус 9), на паркету је практично био само један тим – Црвена звезда!

Црвено бели су прво одговорили серијом 7-0, а у последњој деоници чврсти у одбрани, уз контролу скока направили су нову серију 15-3 и тако практично увели меч у мирну завршницу и поред чињенице да је Хезоња погодио две изузетно тешке троке са звуком сирене.

Врло важна победа за наш тим, који у добром расположењу чека меч са Задром и почетак завршнице Купа Радивоја Кораћа у Нишу. Црвено бели су у Казању имали одличан шут за три поена 8-16, парирали су у скоку (26-26) и имали чак 12 украдених лопти!

Црвена звезда у врло изједначеној Евролиги ове сезоне (први тим испод „црте“ и ТОП 8 Анадолу ЕФЕС има скор 12-12) сада има скор 9-14, док је Уникс на 13-11.

Екипа Црвене звезде враћа се у суботу у јутарњим часовима у Београд, а већ у недељу од 19 сати дочекује Задар у утакмици 20.кола регионалне лиге.