ВажноНајновијеХокеј

Пораз Звезде у Крању

Хокејаши Црвене звезде поражени су у Крању од домаћег Триглава резултатом 5:1 у ИХЛ лиги.

Већ у 3. минуту сусрета Триглав је повео преко Грошеља, а до краја прве трећине своју предност је удвостручио, а стрелац је био Бан. Почетком другог периода игре Ахачич и Подрекар су повисили вођство домаћих на 4:0.

Звезда је до свог првог гола дошла у 54. минуту када је голмана Триглава савладао Павле Подунавац. Ипак, до краја меча Грошељ је постигао још један гол за коначних 5:1.

Овом победом Триглав је претекао црвено-беле који се сада налазе на 5. месту на табели ИХЛ лиге.Звездини хокејаши би требало да одиграју још два меча до краја другог дела такмичења, против Триглава и Славије у Београду.

ТРИГЛАВ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Крањ – Дворана: Злато поље. Судије: Лешњак, Јапељ, Миклич. Казне: Триглав 8 минута, Црвена звезда 6 минута.

ТРИГЛАВ: Шенк, Трелц, Ахачич 1 (3ас), Арх, Бан 1, Грошељ 2, Јазбец, Манојловић, Маркич, Морел, Павц, Павлович (1ас), Подрекар 1, Поточник (1ас), Шлибар, Терликар (2ас), Зупан. Тренер: Пинтар.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Анић, Драговић, Ивановић, Јанковић, Јовановић, Крављанац, Лештарић, Митровић, Младеновић, Подунавац 1, Сабадош, Шпањевић, Стојановић, Цвик. Тренер: Бера.

The post Пораз Звезде у Крању appeared first on СД Црвена звезда.