ВажноНајновијеХокеј

Звездини оклопници моћно до вођства у четвртфиналу

Хокејаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу у првом мечу четвртфинала плеј-офа ИХЛ лиге на гостовању Сиску резултатом 6:1.

Црвено-бели су ушли мотивисано у овај меч и у првој трећини показали ривалу да су дошли по тријумф. Звезда је средином првог дела игра преко Лазара Лештарића повела са 1:0, а у завршници је Роберт Сабадош повисио на 2:0.

Домаћи преко Личине смањују почетком друге деонице, али Звезда узвраћа у 27. минуту голом Реље Јовановића. Крајем другог периода Лештарић својим другим голом повећава предност црвено-белих на 4:1.

Изабраници Николе Бера су наставили са одличном игром и у последњој трећини. Прво је Андрија Шпањевић погодио за вођство од 5:1, а потом је у 48. минуту Игор Митровић поставио коначан резултат – 1:6.

Реванш меч четвртфинала плеј-офа ИХЛ лиге игра се у уторак 1. марта од 20 часова у Леденој дворани Пионир у Београду.

СИСАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Сисак – Ледена дворана Зибел. Гледалаца: 350. Судије: Белић, Мецингер, Кнез, Саковић. Казне: Сисак 31 минут, Црвена звезда 26 минута.

СИСАК: Андерсон, Орешковић, Баждар, Безук, Чанић (1ас), Дејановић, Добрић, Домитровић, Хикман, Л.Јарчов, Комљеновић, Краљ, Крикшић, Личина 1, Лончар, Лулић, Платужић, Пузић, Селитај, Станчић, Вукмановић, Вилк (1ас). Тренер: Пеликан.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић (1ас), Драговић (3ас), Гвозденовић, Ивановић (1ас), Јанковић, Јовановић 1, Крављанац (1ас), Лештарић 2, Митровић 1, Младеновић, Подунавац (1ас), Сабадош 1, Шпањевић 1, Стојановић, Вдовић (1ас). Тренер: Бера.

The post Звездини оклопници моћно до вођства у четвртфиналу appeared first on СД Црвена звезда.