ВажноКошаркаНајновије

Нова „стотка“ за седамнаесту победу

Црвена звезда мтс у оквиру 19.кола ЖКЛС убедљива у Нишу против Студента, 104-44 (27-12, 27-8, 24-12, 26-12). Црвено-беле чувају прву позицију са скором 17-1 и утакмицом заостатка у односу на пратиоце.

Победник је практично био решен већ после првог полувремена услед услед +34 (20-54) за Црвену звезду, па је Драган Вуковић искористио прилику да минутажу пружи играчицама са мање минута „у рукама“ у току сезоне, а носиоце игре одмори за уторак и утакмицу четвртфинала Купа у Новом Саду. У Нишу није играла Кендриан Елиот.

Студент је 6 од 12 поена у првом периоду игре постигао у првом минуту и серијом 6-2 преко Анастасије Милојевић отворио утакмицу. Уследиле су две серије црвено-белих, прва 14-0 за двоцифрено вођство, које је шампион Србије контролисао и повећавао до краја меча, а затим 6-0, да би Нађа Недељков тројком поставила 12-27 после 10 минута. И покренула серију између две четвртине 10-0, (12-34). Управо је Звезда у серијама повећавала разлику, а на исти начин као прву четвртину, Звезда завршава и другу, овог пута Јелена Јовановић прецизна за три поена и 20-54 пред одмор.

Без великих промена у наставку, поени у серијама и високо вођство на крају трећег квартала 32-78, да би у последњих десет минута серијом 16-0 коју је закључила Марија Авлијаш Црвена звезда уписала нову „стотку“, а тачку на меч и највећу предност на мечу, самим тим и коначан резултат, поставила је Нађа Недељков ван линије 6,75 за 44-104.

Милица Бојовић и Дуња Зечевић су убациле по 15 поена, Јелена Јовановић 14, двоцифрени учинак су имале и Марија Авлијаш (13), Нађа Недељков (12) и Милина Мишељић (11).

У наредном колу следи меч против Врбаса, а пре тога у уторак (16.30) против Новосадске ЖКА у Новом Саду за пласман на завршни турнир Купа Милан Цига Васојевић.

ККЖ Црвена звезда мтс: Наумчев 4 (3ск 4ас 2укл), Чорто 4 (2ск 3ас 1укл), Бошњаковић (3ск 1ас), Зечевић 15 (9ск 3ас 1укл 4блк), Катанић 9 (5ск 2ас 2укл 1укл), Спасовски 2 (1ас 2укл 1блк), Јанковић 5 (4ск 4ас 2укл 1блк), Бојовић 15 (4ск 1ас), Мишељић 11 (4ск 5ас), Авлијаш 13 (2ск 5ас 4укл 1блк), Јовановић 14 (2ск 3ас 3укл 1блк). Тренер: Драган Вуковић.

The post Нова „стотка“ за седамнаесту победу appeared first on СД Црвена звезда.