FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеОбавештења

Звезда славила у Подгорици

Будућност – Црвена звезда 76:80 (12:19, 24:27, 23:13, 17:21)

Кошаркаши Црвене звезде успели су после велике борбе и неизвесне завршнице да савладају Будућност у дворани „Морача“  резултом 80:76. Овом победом наши кошаркаши су и  дефинитивно обезбедили прву позицију на табели пред доигравање за титулу и предност домаћег терена током плеј-офа.

Будућност је боље почела меч али играчи Дејана Радоњића одговорају серијом 12:0. На крају прве четвртине  на семафору је стајао резултат 19:12 у корист Звезде.

Црвено-бели почетком друге деонице по први пут имају двоцифрену предност (22:12) али  Будућност на крилима своје бековске линије успева да се приближи на само кош разлике. Уз нешто јачу одбрану и поентерски допринос Николе Калинића Црвена звезда у једном тренутку одлази на +13 (38:25) да би  полувреме решила у своју корист резултатом 46:36.

Након повратка на паркет виђена је, као и више пута до сада у сезони, лоша трећа четвртина играча у црвено – белом. Будућност средином тог периода  прво прилази на минимални заостатак (48:49) а затим након тројке Силија успева и да поведе 51:49. Црвена звезда се до краја трећег периода игре колико толико консолидовала па се у завршни чин се ушло са нерешеним резултатом – 59:59.

Никола Калинић уз асистенцију Дејана Давидовца поново преузима лидерску улогу на терену и средином последње четвртине Звезда има +5 (71:6). Жилави домаћини се не предају и поенима Поповића (тројка) и Таролиса (двојка) поново долазе до изједначења.

Уследила је игра нерава. На 90 секунди пре краја Звезда води 76:73. Кобс смањује на 76:75, Сили промашује тројку за вођство што користи  Волтерс који поентира из транзиције за 78:75. На десет секунди пре краја Сили погађа само једно слободно бацање а коначну тачку на победу Звезде ставља Никола Калинић.

Будућност: Кобс 8, Баровић, Николић Д. 10, Сили 18, Таролис 10, Николић З. 4, Јагодић Куриџа 11, Дробљак 6, Поповић 9

Црвена звезда: Лазаревић, Волтерс 14, Давидовац 5, Митровић 12, Калинић 18, Добрић 8, Холинс 6, Симоновић 0, Ивановић 4, Марковић 0, Вајт 11, Кузмић 2