АтлетикаВажноНајновије

У20 ПС: 17 медаља за Црвену звезду

Још једно веома успешно Првенство Србије за Атлетски клуб Црвена звезда, овога пута у категорији старијих јуниорки и јуниора, са освојених 17 медаља.

Дуплу победу у стилу легенрадног Карла Луиса остварио је Александар Мићић у дисциплинама скок удаљ и 100 метара и то са личним рекордима.

Након квалификационих 10.93 на 100 метара, Мићић је златну медаљу у финалу освојио са 10.82 секунди, док се између две трке надметао у скоку удаљ. Друго злато у једном дану освојио је са 7.19 метара.

Извор: Srpski Atletski Savez/Martina Pavlović

Богдан Видојковић поправио је свој државни јуниорски рекорд за чак 20 стотинки и он сада вреди 13.73 секунди. Ни он се није зауставио на једној титули већ је тријумфовао и на 200 метара са личним рекордом од 21.48 секунди.

Његов друг их групе Младена Гајића, Матеја Сандић, освојио је две бронзане медаље. У дисциплини 110 метара преоне са 14.55 секунди и такодје на 200 метра са 22.10.

И остали скакачи Љубише Стевановића били су подједнако успешни као и Алекнсадар.

Јована Мићић је, иако поред напорног распореда у последњих неколико недеља, овојила шампионску титулу у скоку удаљ са 5.93 метара. Док је Милош Мијатовић нови шампион Србије у троскоку са 14.39 метара.

Вицешампионске титуле у дисциплинама 3000метара и 3000метара стипл. У трци са воденим препрекама Милица Томашевић је сребро освојила са 11:29.42, док је Наталија Грујић своју трку без њих истрчала за 10:50.69. Атлетичарка Мирјане Стојановић је била успешна и на 1.500 метара где је до треће позиције дошла за 4:41.73.

Успеху у спринтерским и препонашким дисциплинама допринеле су Ксенија Зорановић, која је бронзу освојила на 100 метара. Пуленка Невена Ранића истрчала је лични рекодрд који сада вреди 12.26 секунди. Док је препонашица Љиљане Савичин, Доротеја Петковић, била такође трећепласирана у трци са препонама. Њен резултат био је 14.89 секунди.

Милена Петровић, 400метарашица Бранислава Стајчића, освојила је бронзу са 1.06.66.

Медаље у штафетама

Златну медаљу у штафети 4×400 метара у конкуренцији јуниора освојили су Петар Андровић, Филип Недељковић, Борис Мојса и Александар Камаљевић са 3.27.92.

Јуниорке су биле бронзане, а штафету су за 4:12.78 истрчале Тара Вучковић, Јана Рајић, Анђела Кондић и Милица Томашевић.

Извор: @akpozarevac

Јуниори су на 4×100 метара заузели треће место са резултатом 44.93 секунди.

Браво за све атлетичаре и њихове тренере. Пуно успеха у наставку сезоне.

The post У20 ПС: 17 медаља за Црвену звезду appeared first on СД Црвена звезда.