Црвена звезда – Макаби Хаифа 2:2 (2:1)

Црвена звезда је ремизирала у мечу са Макабијем из Хаифе резултатом 2:2, што значи да су Израелци обезбедили пласман у Лигу шампиона (укупан резултат 4:5), док ће изабраници Дејана Станковића играти Лигу Европе. Поготке за наш тим су постигли Александар Пешић и Мирко Иванић.

Стадион: „Рајко Митић“.

Судија: Ентони Тејлор (Енглеска).

Стрелци: Пешић у 27. и Иванић у 43. минуту за Црвену звезду, а Сандгрен у 45. и Павков у 90. минуту (аутогол) за Макаби.

Жути картони: Канга, Драговић, Родић, Иванић (Црвена звезда), Сандгрен, Хазиза (Макаби).

Црвена звезда: Борјан, Ераковић, Драговић, Милуновић, Родић (од 84. Саного), Срнић, Канга (од 53. Кангва), Иванић, Букари (од 84. Ибрахим), Катаи, Пешић (од 78. Павков).

Резерве: Поповић, Станковић, Лековић, Гобељић, Саного, Кангва, Николић, Бен, Ибрахим, Митровић, Охи, Павков.

Макаби Хаифа: Коен, Сандгрен, Планић, Голдберг, Корнуд, Лави, Мохамед, Чери (од 90. Гершон), Хазиза, Давид (од 72. Ацили), Пјеро.

Резерве: Фуш, Мишпати, Ацили, Чибота, Менакем, Рукавицја, Арад, Абу Фани, Дахан, Леви, Елијаху, Гершон.

Црвено-бели су, као што је било и очекивано у меч ушли силовито, са жељом да се што пре постигне погодак који би поравнао резултат из првог меча. Већ у трећем минуту су наши фудбалери припретили, након брзог контранапада. Најпре је Пешић пребацио лопту преко дефанзивне линије Макабија, до Катаија, а Звездина десетка је дриблиногом надмудрила Планића, али је Сандгрен правовремено интервенисао. У 12. минуту меча Канги је мало недостајало да постигне погодак на готово идентичан начин као и у Хаифи, с обзиром да је са ивице казненог простора погодио стативу. Пешић је поново био у улози креатора, када је хитао по левом боку, а затим проиграо Букарија, који је одложио лопту до Канге, али је статива била савезник нашег ривала. Наставио је Канга да прети са дистанце,па је тако и у 24. минуту гађао, а лопта је одскочила испред Коена који је крајњим напорима успео да је „укроти“.

Иницијатива црвено-белих се исплатила у 27. минуту меча, када је Александар Пешић погодио мрежу Макабија. Ипак, велике заслуге иду Катаију, који је освојио дуел против Сандгрена, затим протутњао у свом стилу и послао оштру лопту у петерац, коју је уштоповао Голдберг, те практично асистирао Пешићу, који је у паду погодио. И три минута касније је могла Звезда да погоди, када је Букари послао центаршут на ивицу казненог простора до Иванића, који је из прве шутирао, али је лопта завршила тик поред стативе, иако ју је цео стадион видео у голу. Наши фудбалери су голом подигли црвено-белу армију навијача на ноге, а акцију је покренуо Катаи. „Магико“ је најпре одузео лопту Сандгрену, а затим је повукао лопту у шеснаестерац Макабија. У 39. минуту је и Пешић гађао са дистанце, али право у Коена, међутим све је то била увертира за нови погодак Црвене звезде, који је уследио четири минута касније, а овога пута је егзекутор био Мирко Иванић. Пожртвовано је Срнић одузео лопту Пјероу на средини терена, а онда уследила акција као из уџбеника. Канга, Катаи, Пешић и затим Мирко Иванић, који је са леве стране погодио ближи угао и то само рашље гола, за ерупцију одушевљења на Маракани. Ипак, полувреме се није завршило најбоље за наш тим, с обзиром да су гости смањили преко Сандгрена, премда је Борјан одбранио пенал Хазизе свега минут пре тога.

Друго полувреме је почело нешто мирније, али је шанса Пјероа из 51. минута, коју је спречио Борјан, „пробудила“ све актере на терену. Катаи је у 58. минуту меча извео слободан ударац са 18 метара, али је његов покушај прелетео преко пречке Макабија. Интервенисао је Борјан и у 65. минуту после чега је лопта закачила стативу, а гађао је Корнуд. Мењао је Станковић, па су на терен улазили редом Кангва, Павков, Саного и Ибрахим, желео је свежину шеф стручног штаба нашег тима. У свим тим тактичким надигравањима, мењао је Мистер и формацију па смо заиграли са три играча у задњој линији свесни да нам треба гол за Лигу шампиона. Ипак, играо се 90. минут када је Ацили извео слободан ударац, а Павков послао лопту у мрежу сопственог тима. Желели су фудбалери нашег тима да узврате, имао је Катаи прилику у последњим тренуцима меча, покушао је и Иванић, а затим и Милуновић, али није то било довољно.

The post Црвена звезда – Макаби Хаифа 2:2 (2:1) appeared first on СД Црвена звезда.