АтлетикаВажноНајновије

Осам медаља за пионире на Првенству Србије

Пионирке и пионири Атлетског клуба Црвена звезда освојили су осам медаља на шампионату Србије.

Матеја Алексић био је најуспешнији са три освојена одличја. Сребрну медаљу освојио је у скоку удаљ са 5.43 метара, док је бронзани био на 60 метара са 8.05 секунди.

Са клупским другарима освојио је сребро у штафети 4×100м са 52.96 секунди. Штафету су истчали још и Вук Војводић, Владимир Цветановић и Реља Банкер.

Пионирке су такође биле вицешампионке Србије у штафети 4×100 метара. Са резултатом 54.57 секунди сребро су освојиле Тијана Коњукушић, Елена Владушић, Анастасија Томашевић и Тара Мишић.

Чланица штафете, Елена Владушић, освојила је и бронзу на 60 метара препоне са 10.18 секунди.

Петра Василић храбро се борила на 800 метара и осовојила бронзу са 2:29.98.

Вук Војводић је прескоченом висином од 1.44м освојио такође бронзану медаљу.

Изненађење на 200 метара постигао је Владимир Цветановић са 27.27 секунди.

Честитамо свим атлетичарима који су освојили медаље, али и онима који су били близу њих, као и свим нашим тренерима који су подједнако заслужни за постигнуте успехе.

The post Осам медаља за пионире на Првенству Србије appeared first on СД Црвена звезда.