ВажноНајновијеРукомет

Crveno-bele ubedljive na startu nove sezone

Rukometašice Crvene zvezde savladale su gošće iz Ade, ekipu Halas Jožef sa ubedljivih 40:20 (19:10) u 1.kolu nove sezone Super B lige.

Osim na samom startu, kada je Jovana Mrkšić postigla prvi gol na meču i za svoj tim, a Crvena zvezda polako hvatala ritam i do 10. minuta imala 6:3, nije bilo problema za ekipu Vesne Bojković. Prednost je konstantno rasla, u 15.minutu na semaforu je pisalo 10:4, a do kraja poluvremena crveno-bele su imale dvocifrenu razliku, koju je umanjila pred odlazak na odmor Čenge Siđi.

U nastavku, Zvezda je samo uvećavala razliku. Jelena Kostrešević, zatim dva gola Tarmare Marković su vratile dvocifrenu prednost, koja je do kraja iznosila maksimalnih +21 – 40:19 nakon gola njene sestre bliznakinje, Tare Marković. Konačan rezultat postavila je Ružica Berta.

Najefikasnija je bila slavljenica, Kristina Cvijanović sa 8 golova, Andrea Boner i Vanja Đorđević su postigle po 6, Tara Marković 5. Za Crvenu zvezdu su debitovale Olga Milojević, sestre Tamara i Tara Marković i Danka Knežević.

Od prvog kola naš tim je na čelu tabele, što je i cilj sezone. U sledećem kolu sledi gradski klasik i duel protiv Radničkog na Crvenom krstu.

CRVENA ZVEZDA – HALAS JOŽEF 40:20 (19:10)
Beograd, hala: „Šumice“. Gledalaca: 100. Sudije: Lana Zrnić i Sofija Petrović (Beograd). Isključenja: Crvena zvezda 8, Halas Jožef 2 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 2/2, Halas Jožef 2/1.

CRVENA ZVEZDA: Ninković, Milojević 1, Momčilović 4, Boner 6(1), Đurković 2, Đorđević 6(1), I.Krća, Jelić, Cvijanović 8, A.Krća, Knežević, Vidić 3, Tamara Marković 3, Tara Marković 5, Kostrešević 1, Andrić 1. Trener: Vesna Bojković

HALAS JOŽEF: Guteša, Mrkšić 1, Berta 1, Siđi 1, Onjecki 2, Petrović 2, Knežev 2, Mrakić, Kranjac, Stevanović, Novosel 5(1), Bonjiš 4, Popov 1, Radulović, Cvetković, Kočiš 1. Trener: Milan Vještica

The post Crveno-bele ubedljive na startu nove sezone appeared first on SD Crvena zvezda.