АтлетикаВажноНајновије

Šest članova Zvezde pojačalo tim ASB-a na 2. Svesrpskom Kup-u

Atletski savezi Vojvodine, Centralne Srbije, Kosova i Metohije, Republike Srpke i Beograda okupuli su se na drugom Svesrpskom Kup-u na stadionu Karađorđe.

Tim reprezentacije Beograda pojačalo je šest članova Atletskog kluba Crvena zvezda.

Iako je gotovo kraj letnje sezone, naši atletičari uspeli su da se nađu na podijumu i prirede sjajne trke.

Natalija Grujić nastupila je na 800 metara i osvojila srebrno odličje u vremenu 2:14.12.

Njena drugarica iz grupe Mirjane Stojanović, Katarina Milosavljević, nadmetala se u disciplini 3000 metara. Bila je trećeplasirana sa 10:20.00.

Treća članica našeg kluba, Tamara Ivković, bila je predstavnica u bacanju koplja. Hicem od 33.27 metara osvojila je četvrto mesto.

Tri predstavnika i u muškoj konkurenciji.

Zlatnu medalju osvojio je Veljko Nedeljković u bacanju kugle. Najdalje je kugla letela do 18.12 metara.

Filip Nedeljković trčao je na 3000 metara. Rezultat od 9:12.49 doneo mu je bronzanu medalju.

Miloš Marković je osvojio bronzu za 400 metara sa 49.86 sekundi i bio član mešovite štafete 4×400 metara.

Reprezetacija Beograda bila je trećeplasirana u ukupnom poretku.

Čestitamo AK Vojvodina na ostvarenoj pobedi i sjajnoj organizaciji takmičenja, kao i svim ostalim atletskim savezima na učešću. Ništa manju zahvalnost ne dugujemo i trenerima koji održavaju formu svim atletičarima u jednoj dugoj atletskoj sezoni.

The post Šest članova Zvezde pojačalo tim ASB-a na 2. Svesrpskom Kup-u appeared first on SD Crvena zvezda.