ВажноНајновијеРагби

Шеста узастопна титула шампиона Србије за Црвену звезду!

Рагбисти Црвене звезде су освојили титулу шампиона Србије пошто су у великом финалу 21. Првенства Србије савладали Партизан са 44:12.

Црвено-бели су потпуно заслужено освојили пехар и на најбољи начин се реванширали „вечитом ривалу“ за прошлонедељни пораз у финалу Купа Србије. Звезда је до своје седме титуле првака Србије, а шесте узастопне, стигла након одличне игре у другом делу утакмице, када је потпуно сломила отпор Партизана.

Актуелни шампион дошао је у вођство од 6:0 у 13. минуту утакмице, након есеја Денис Ченгаја и гола Војислава Дедића. Од тада, па све до краја меча, Звезда је била бољи ривал. Диктирала је темпо, покушавајући да сломи отпор ривала.

То се и десило у другом полувремену када су црвено-бели постигли чак пет есеја и прикупили 32 поена, док су противнику дозволили свега шест. Веома убедљив тријумф за успешан крај сезоне.

Спортско друштво Црвена звезда честита рагбистима, стручном штабу, менаџменту и свима у Рагби лига клубу Црвена звезда на освојеној 7. титули шампиона државе и 800. трофеју за наше спортско друштво.

Црвена звезда – Партизан 1953 44-12 (12-6)
Стадион: ФК Сава 45. Гледалаца: 200. Судија: Лазар Живковић (Ниш). Помоћници: Марко Ћук, Душан Вирц. Судије у есеј простору: Андреј Шушак, Лука Илић.

Црвени картони: Енис Бибић и Александар Павловић (оба Партизан) 79 минут, Петар Милановић и Вук Штрбац (Црвена звезда) 79 минут.

Поени за Црвену звезду: 7 есеја – Денис Ченгај 13 и 51 мин, Стефан Недељковић 30 мин, Милош Зоговић 46 и 75 мин, Рајко Трифуновић 55 и 62 мин. Голови: Војислав Дедић 1/1, Милош Зоговић 7/7.

Поени за Партизана1953: 2 есеја – Тоби Дејвис 37 мин, Томислав Стојиљковић 57 мин. Голови: Џавид Јашари 2/2.

Црвена звезда: Милош Зоговић, Валентино Миловановић, Денис Ченгај, Рајко Трифуновић, Миодраг Селимовски, Стефан Недељковић, Војислав Дедић, Марко Јанковић, Владислав Дедић, Милош Ћалић, Петар Милановић, Миодраг Томић, Никола Ђурић. Резерве: Марко Шатев, Урош Мартиновић, Вук Штрбац, Адам Павловић.

Партизан 1953: Драган Јанковић, Немања Манојловић, Енис Бибић, Томислав Стојиљковић, Павле Војиновић, Џавид Јашари, Александар Павловић, Војислав Карановић, Тоби Дејвис, Ђорђе Крњета, Страхиња Стојиљковић, Јасмин Бибић, Стева Стевановић. Резерве: Филип Нешић, Дарко Самарџић, Дарко Абидиновић, Филип Самарџић.

The post Шеста узастопна титула шампиона Србије за Црвену звезду! appeared first on СД Црвена звезда.