FeaturedVažne vestiВажноРукомет

Тријумф Звезде у Прокупљу

Пред ипуњеним трибинама хале „др Зоран Ђинђић“ у Прокупљу, Црвена звезда је у  мечу 9.кола АРКУС лиге савладала домаћи Топличанин резултатом 32:29 (18:12).

Утакмица је по свом току подсетила на меч против Дубочице у протеклом колу али велика енергија црвено – беле трибина водила је наш тим до новог тријумфа, само 48 сати након победе против Лавова у Купу Београда.

Звезда је имала контролу током читавог меча и услед великог броја изгубљених лопти пропустила прилику да раније заврши утакмицу. Брзо су црвено-бели стекли +3, затим и +5 разлике. Гемаљевић је био веома сигуран на голу. Прво полувреме завршено је резултатом 18:12 у корист нашег тима.

Топличанин је на старту другог дела преполовио минус. Серијом од 3:0 Топличанин је у 59. минуту пришао на  минималан заостатака (29:30)  али је прво Ђуровић асистирао Канкарашу за +2 а затим у контри са играчем више Симић поставља коначних 29:32.

Црвена звезда у наредном колу, у „Шумицама“, дочекује шампиона Војводину.

ТОПЛИЧАНИН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС 29:32 (12:18)

Прокупље, хала: „др Зоран Ђинђић“. Гледалаца: 2000. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић (Београд). Искључења: Топличанин 6, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Топличанин 4(3), Црвена звезда 3(2).

ТОПЛИЧАНИН: М.Стојановић, Пеић Тукуљац 4(1), А.Стојановић 7, Станковић 1, Николић 2, Васић, Лековић 7(1), Радовић, Марко Јовановић 1, Младеновић, Костић, Стошић, Стефановић 2(1), Међедовић 4, Милош Јовановић, Јанићијевић 1. Тренер: Златко Петронијевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС: Ђуровић 3, Хорват, Симић 7, Ненадић 5(2), Мајдуб, Колунџић 1, Гемаљевић, Мајес, Шмигић, Кнежевић 6, Перић, Бујишић 1, Шљукић, Канкараш 8. Тренер: Ратко Ђурковић