ВажноНајновијеХокеј

Шестица Звезде у Марибору

Хокејаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу у ИХЛ лиги на гостовању против Марибора резултатом 6:0.

До вођства у Леденој дворани Табор црвено-бели су дошли у самој завршници прве трећине када је Угљеша Новаковић искористио асистенцију Андрије Шпањевића и Петра Новаковића. Средином другог периода игре Угљеша Новаковић се поново уписао у стрелце прелепим голом са дистанце за 2:0. Грешку голмана домаћих у 37. минуту искористио је Игор Митровић да повећа Звездину предност на 3:0.

Четврти гол за изабранике Игора Косовића постигао је Марко Младеновић у 47. минуту меча. Чинило се да ће резултатом 0:4 бити окончана утакмица, али је Звезда у последњем минуту постигла још два гола. Прво је Андрија Шпањевић затресао мрежу Марибора, а одмах потом и Петар Новаковић који је поставио коначан резултат – 0:6.

Хокејаши Црвене звезде задржали су 1. место на табели ИХЛ лиге, а наредног викенда ће угостити екипу Ледекс Цеље.

МАРИБОР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Марибор – Ледена дворана Табор. Гледалаца: 78. Судије: Р.Јерам, Дрозг, У.Јерам. Казне: Марибор 4 минута, Црвена звезда 12 минута.

МАРИБОР: Ждраловић, Илић, Лазић, Љубич Урлеп, Ј.Бизјак, Дрнда, Петек, Томашевић, Вох, Фрешер, Греиф, Кадич, Полонијо, Зернко, Н.Бизјак, Јанчич, Робар, Вукадин. Тренер: Лука Јурич.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Битон, Анић, Динић, Митровић 1 (2ас), У.Новаковић 2, Подунавац (1ас), Драговић, Гвозденовић (1ас), Крављанац (1ас), Младеновић 1, Шпањевић 1 (1ас), Лештарић, Милошевић, П.Новаковић 1 (1ас), Цвик. Тренер: Игор Косовић.

The post Шестица Звезде у Марибору appeared first on СД Црвена звезда.