ВажноНајновијеХокеј

Звезда савладала Марибор

Хокејаши Црвене звезде забележили су нову победу у ИХЛ лиги. Овога пута црвено-бели оклопници су били бољи од Марибора резултатом 4:1.

Прва трећина утакмице је прошла у одмеравању снага. Изабраници Игора Косовића су имали иницијативу, али нису успели да сместе пак у гол гостију. Стрпљивом игром, наши хокејаши су успели да савладају олмана Марибора у 33. минуту, а стрелац је био Иван Анић на асистенцију Марка Младнеовића и Марка Драговића.

Пошто су сломили отпор ривала црвено-бели су у последњу трећину ушли растерећено и већ у 42. минуту дошли до другог поготка, а стрелац је поново био Анић. Пет минута касније Петар Новаковић је повисио вођство нашег тима на 3:0, али је у 52. минуту Јакоб Гриф смањио на 3:1. Ипак, само 30-так секунди касније Павле Подунавац је отклонио све дилеме и поставио коначан резултат – 4:1.

Хокејаши Црвене звезде су са овом победом сачували лидерску позицију на табели, а у наредном колу дочекују екипу новосадске Војводине.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МАРИБОР 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Пожар, Ђ.Фазекаш, Диманић, Поповић. Казне: Црвена звезда 8 минута, Марибор 10 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Битон, Ранковић, Анић 2, Дегтерев, Динић, Драговић (2ас), Гвозденовић, Комаровскиј, Крављанац, Лештарић (1ас), Милошевић, Митровић (1ас), К.Младеновић, М.Младеновић (1ас), Николић, П.Новаковић 1, у.Новаковић, Подунавац 1, Шпањевић, Стојановић, Тутариков, Цвик. Тренер: Косовић.

МАРИБОР: Поповић, Ждраловић, Ј.Бизјак, Н.Бизјак, Черич, Дрнда, Фрешер (1ас), Греиф 1, Јурич (1ас), Кадич, Лазић, Љубич Урлеп, Петек, Робар, Вох. Тренер: Зернко.

The post Звезда савладала Марибор appeared first on СД Црвена звезда.