ВажноНајновијеХокеј

Убедљив тријумф Звездиних оклопника над Војводином

Хокејаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу против Војводине у ИХЛ лиги резултатом 5:0.

Београдски црвено-бели су од самог почетка диктирали игру и контролисали резултат и ниједног тренутка нису дозволили противнику да угрози наш гол.

Звезда је у вођство дошла средином прве трећине када је Павле Подунавац “начео” гол гостију. На други погодак Звезда је чекала до саме завршнице другог периода, а стрелац је био Андрија Шпањевић. Већ у наредном нападу у стрелце се уписао и Марко Младеновић за 3:0.

Последњих 20 минута прошло је у знаку Андреја Цвика који је постигао два гола. Први у 43. минуту, а потом и у 47. минуту на асистенцију младог Матије Динића за коначних 5:0.

Изабраници Игора Косовића и даље чувају прво место на табели ИХЛ лиге, а наредни меч ће играти 4. јануара 2023. године у Крању против екипе Триглава.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 69. Судије: Николић, Пожар, Младеновић, Ђокић. Казне: Црвена звезда 12 минута, Војводина 14 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Степановић, Ранковић, Драговић (2ас), Лештарић (1ас), У.Новаковић (1ас), Подунавац 1, Шпањевић 1, Анић, Гвозденовић, Митровић, М.Младеновић 1, П.Новаковић (1ас), Дегтерев (1ас), Динић (1ас), Комаровскиј, Крављанац (1ас), Цвик 2, К.Младеновић, Николић, Стојановић, Тутариков. Тренер: Косовић.

ВОЈВОДИНА: Гнип, Падалиста, М.Пушац, Н.Пушац, Томашевић, Вучуревић, Ђорђевић, Бугарски, Грковић, Марковић, Мирков, Рацић, Дањи, Јерковић, Лаптев, Николић, Екмешчић. Тренер: Дроздик.

The post Убедљив тријумф Звездиних оклопника над Војводином appeared first on СД Црвена звезда.