FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Важна победа и прво место на табели

Кошаркаши Црвене Звезде Меридианбет савладали су Цедевита Олимпију на свом паркету у оквиру 16. кола АБА лиге резултатом 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23).

Пред више од 6000 гледалаца, најефикаснији у редовима Звезде је био Кампацо са 19 поена уз 5 асистенција, док су га пратили Добрић са 18 и Вилдоза са 15 убачених поена (уз 6 асистенција). Двоцифрен је био Петрушев који је додао 13 поена.

Црвено-бели су нешто слабије отворили утакмицу, те су гостима дозвољавали превише отворених шутева, што је резултирало да Цедевита Олимпија постигне чак пет тројки у првих пет минута утакмице (11:15). Звезда је у наставку заиграла доста боље, те преко Недовића и Кампаца донела предност на своју страну (24:20), док је деоница завршена изузетно ефикасна 26:23.

Гости из Љубљане су боље отворили другу четвртину, те су поново повели 33:37. Црвена звезда је у овим тренуцима деловала помало изгубљено на оба краја терена. Кризу пре свега у нападу наше екипе су прекинули Кампацо и Лазаревић који су везали 11 поена, па је тако предност била поново на нашој страни (44:39). До полувремена се играло кош за кош, а остаће упамћен невероватан погодак Луке Вилдозе са преко пола терена уз звук сирене за крај полувремена 55:49.

У овом делу меча су најефикаснији били Кампацо са 14 и Вилдоза са 11 постигнутих поена.

У наставку меча црвено-бели су доста боље заиграли, те су врли брзо стигли до двоцифрене предности (64:52). У овом делу утакмице су се разиграли Добрић и Петрушев који су били главни мотор Звезде у нападу, а разлика је врло брзо порасла на 17 поена (76:59). Гости су до краја деонице успели да смање заостатак 84:72.

Гости су у последњој деоници тројкама кренули да топе предност Звезде, те на на пет минута до краја меча разлика била само четири поена у корист наше екипе (93:89). Црвено-бели су исконтролисали завршетак утакмице, те нису дозволили Цедевита Олимпије да дође до потпуног преокрета. Утакмица је завршена резултатом 100:95 након убачене тројке Добрића за 100:91 меч је практично био решен..

КК Црвена звезда Меридианбет: Холанд, Вилдоза, Лазаревић, Кампацо, Митровић, Лазић, Добрић, Ивановић, Недовић, Кузмић, Петрушев, Бентил;

Цедевита Олимпија: Ферел 24…

Нашу екипу у петак очекује вечити дерби у Евролиги где ће црвено-бели угостити Партизан. Регионална лига се наставља 29. јануара утакмицом против ФМП-а у Железнику, а онда следи и дупло коло Евролиге и два гостовања у Болоњи и Милану.

Извор: сајт КК Црвена звезда