АтлетикаВажноНајновије

Црвена звезда – атлетски клуб петобојки

Атлетичарке Црвене звезе освојиле су две злате и једну сребрну медаљу на последња два петобоја Првенства Србије.

Марија Буквић шампионка је Србије, а Мира Вукмировић вицешампионка у категорији сениорки, док је Милица Глоговац поставила најбољи резулат у дворани икада за узрасну категорију до 16 година.

Буквићева је на старту такмичења направила недостижу предност у односу на конкуренцију победом на 60 метара препоне са 8.55 секунди (1006 бодова).

У скоку увис забележила је висину од 1.62 метар (759 бодова).

Победу у бацању кугле остварила је са 11.17 метара (606 бодова).

У другој њеној дисциплини у којој је такође била недодирљива, скоку удаљ, поставила је резултат од 5.79 метара (786 бодоба) иако ове године има већ постигнуте резултате преко шест метара.

Извор: АКЦЗ/Димке

Завршну дисциплину, 800 метара, истрчала је 2:47.06.

Марија је укупно освојила 3.652 бода.

Наша вицешампионка, Мира Вукмировић, пуленка Мире Стојановић, освојила је 3.160 бодова.

Препоне на 60 метара истрчала је за 9.54 секудни (800 бодова).

Увис је забележила идендичну висину као Марија, од 1.62 метар (759 бодова).

Извор: АКЦЗ/ Димке

Куглу је бацила 7.45 метара (364 бодова).

Прекочивши границу од пет метара, са резултатом 5.04 метара освојила је (570 добова).

Победом у последњој дисциплини на 800 метара са 2:33.73 Мира је освојила (647 бодова)

Најбољи резултат икада у дворани једне пионирке је 3441 бод, наше Милице Глоговац.

Извор: Instagram/Srpski Atletski Savez

Милица је 60 метара истрчала за 8.18 секунди, победивши у првој дисциплини и уписала 923 бода у свој биланс.

На тај резиме додала је 667 бодова које је освојила победом у скоку удаљ са даљином од 5.33 метра.

Куглу је бацила 8.02 метара и да тим хицем освојила 466 бодова.

Прескочена летвица на 1.47 метар донела јој је нових 640 бодова.

Тријумф на 600 метара са више од две секунде предноси Милици је донело завршних 745 бодова.

Честитамо Марији, Мири и Милици, као и њиховим тренерира јер су позиционирали наш клуб на највиша постоља у петобоју!

The post Црвена звезда – атлетски клуб петобојки appeared first on СД Црвена звезда.