Анализе

Победа над Цибоном кроз статистику

Црвена звезда је против Цибоне остварила 11. тријумф у сезони, 8. као домаћин. Наш тим је поново слабије шутирао из игре од противника, имао мање асистенција и блокада, а више изгубљених лопти, али је као и против Крке све то исправљено фантастичним скоком (16 у нападу) и сигурним извођењем слободних бацања. Екипе су се 10 пута смењивале у вођству до 18.минута када је Звезда серијом 9:0 стекла +6, и предност задржала до краја. Највећа разлика забележена је у 31. минуту када је на семафору писало 68:51.

Није Звезда ни вечерас блистала у шуту из игре, али су са слободних бацања наши играчи били знатно сигурнији – 26 од 32 (81,3%). За два поена црвено-бели су погодили 18 од 37 покушаја (48,6%), а за три 6 од 23 (26,1%),  укупно 40% из игре.

Играч утакмице је био Омар Томас који је остварио “дабл-дабл“ учинак (17п, 11с) сакупивши укупно 21 индексни поен. За њим следе Суботић са индексом 15 (14п, 5с) и Илић 13 (8п, 6с). Томас је био најефикаснији са 17 поена, а двоцифрен учинак имали су још Суботић (14п) и Бојан Поповић (10п). Највише лопти у скоку уз Томаса (11) ухватили су Петар Поповић (7) и Илић (6). Бојан Поповић је још једном имао највише асистенција (4), а једину блокаду поново је уписао Илић.

10 играча у црвено-белом је наступало, док у игру нису улазили Цветковић и Maрковић.

Утакмицу је пратило око 3 500 гледалаца.

Statistika

* – стартер; инд – индекс; по – поени; 1п – слободна бацања; 2п – шут за 2 поена; 3п – шут за 3 поена; 23п – шут из игре; скок н/о – скок у нападу/одбрани; о/и – освојене/изгубљене лопте; ас – асистенције; блок н/на – блокаде направљене/добијене; лг н/на – личне грешке направљене/изнуђене