ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда Грундфос – Топличанин 26:20 (12:11)

Рукометаши Црвене звезде Грундфос савладали су у оквиру 22.кола АРКУС лиге у “Шумицама” екипу Топличанина 26:20 (12:11) и уписали 13. тријумф.

Гости из Прокупља су пружили јак отпор у првом полувремену које је решио голом у последњим секундама Мирко Ђуровић, да би Звезда у наставку успела да преломи противника.

Црвено-бели су имали предност од два гола током већег дела првог периода игре, Топличанин био у игри, успео и да поведе после мини серије у 20.минуту (7:8), али су изабраници Ратка Ђурковића повратили разлику и диктирали темпо. Жељко Пеић Тукуљац је са 6 од својих 7 голова у првом полувремену задавао проблеме Јелићу и Перићу, али је Мирко Ђуровић са два гола у финишу донео 12:11 пред одмор.

У првих пет минута наставка Топличанин је одржавао прикључак, али је Звезда серијом успела да сломи отпор и да се одлепи. По два гола Симића и Ђуровића, а затим и Хорват за +4, (21:17, 45.минут). Са нова два гола Ђуровић је донео шест голова предности, разлику коју су потврдили Хорват и Бујишић за коначних 26:20.

Мирко Ђуровић је са осам голова био и играч утакмице, Урош Симић је постигао 5, Иван Хорват 4.

У наредном колу Црвена звезда гостује у Новом Саду, екипи Војводине.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС – ТОПЛИЧАНИН 26:20 (12:11)
Београд, хала: УВЦ „Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Стефан Бердић и Филип Шорак (Београд). Искључења: Црвена звезда 12, Топличанин 12 минута. Седмерци: Црвена звезда 4(1), Топличанин 4(4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС: Ђуровић 8, Хорват 4, Симић 5, Стојановић, Колунџић 1, Радовановић 1, Мајес 3, Јелић, Матичић, Шмигић 1, Пантић, Алавања, Перић, Бујишић 2(1), Шљукић 1. Тренер: Ратко Ђурковић

ТОПЛИЧАНИН: Кубуровић 3, Ж. Пеић Тукуљац 7(4), Ковачевић, Николић, Милутиновић, Радовић, Ј. Пеић Тукуљац, Младеновић 2, Костић, Стошић, Међедовић 2, Васић, Јанићијевић 2, Антић 4. Тренер: Златко Петронијевић

The post Црвена звезда Грундфос – Топличанин 26:20 (12:11) appeared first on СД Црвена звезда.