ВажноНајновијеРукомет

Повратак црвено-белих у АРКУС лигу

Рукометашице Црвене звезде обезбедиле су повратак у АРКУС лигу Србије за жене након победе у Петровцу на Млави над домаћом Слогом 43:34 (24:13) у претпоследњем колу Супер Б лиге.

Рекле – испуниле, Звездашки! Примарни циљ је испуњен, а одлична сезона крунисана у успешну. Након пласмана у полуфинале Купа Србије, црвено-беле су потврдиле промоцију у елитни ранг. Где и припадају.

Иако је пре утакмице у Петровцу на Млави било познато да ће наш тим играти у АРКУС Лиги након ремија Топличанина, победа је била једина опција. И није било проблема, јер је већ у раној фази меча наш тим створио двоцифрену разлику. На полувремену Звезда је водила 24:13.

Та разлика је у наставку меча износила и тринаест голова, а у финишу су играчице Слоге успеле да смање минус и ублаже пораз до коначних 43:34.

Најефикаснија са 10 голова била је Вања Ђорђевић, по пет пута су биле прецизне Ива Андрић и Тамара Петковић, Кристина Цвијановић је постигла 4.

У последњем колу на Бањици Звезда дочекује трећепласирани Топличанин.

СЛОГА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 34:43 (13:24)
Петровац на Млави, хала: СЦ “Драгутин Томашевић”. Гледалаца: 150. Судије: Душан Петровић и Марко Јовановић (Ралча). Искључења: Слога 6, Црвена звезда 12 минута. Седмерци: Слога 4(1), Црвена звезда 3(2).

СЛОГА: Тасић 2, Станојевић, Јовановић 1, Стојиљковић 4, Ранковић 1, Савић 2, Митић, Тодоровић 1, Дрпа, Милетић 7(1), К.Богосављевић 1, Т.Богосављевић 5, Д.Богосављевић 4, Миловановић, Траиловић, Милановић 6. Тренер: Срђан Илић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић, Петковић 5, Момчиловић 2, Ристић 3, Бонер 3(1), Ђурковић 3, Ђорђевић 10(1), М.Савић, Цвијановић 4, Кнежевић 1, Видић 3, А.Савић 2, Кострешевић 2, Андрић 5, Доровић. Тренер: Весна Бојковић

The post Повратак црвено-белих у АРКУС лигу appeared first on СД Црвена звезда.