Црвена звезда – Раднички 1:0 (1:0)

Фудбалери Црвене звезде остварили су победу у 10. колу Суперлиге Србије савладавши Раднички на стадиону „Рајко Митић“ резултатом 1:0. Иако су црвено-бели имали прегршт прилика, само је шут главом Мирка Иванића у 13. минуту завршио у мрежи, а оно што је најбитније, три бода су остала на Маракани.

Стадион: „Рајко Митић“.

Гледалаца: 9.152.

Судија: Павле Илић.

Стрелац: Иванић у 13. минуту.

Жути картони: Ендиаје (Црвена звезда), Јамкам, Ендиаје, Влајковић (Раднички).

Црвена звезда: Глазер, Ђига, Мијаиловић, Драговић, Букари (од 46. Родић), Стаменић, Хванг (од 87. Кангва), Митровић (од 46. Олањинка), Иванић, Красо (од 46. Лучић), Ендиаје.

Резерве: Поповић, Дегенек, Милуновић, Спајић, Родић, Канга, Кангва, Катаи, Лучић, Кабић, Олањинка.

Раднички: Росић, Јамкам, Војновић, Петровић (од 64. Ендиаје), Јовановић (од 46. Влајковић), Стајић, Пејовић, Фреи, Илић (од 58. Бабовић), Месаровић (од 46. Цветковић), Петров (од 58. Ивеља).

Резерве: Стевановић, Бакић, Белаковић, Цветковић, Ивеља, Ендиаје, Нимага, Павловић, Шкрбић, Влајковић, Зец.

На прави начин су приступили у меч изабраници Барака Бахара и наметнули ритам од самог старта. Прву озбиљнију прилику за аплаузе са трибина имао је Иванић, који је након соло продора у петом минуту гађао ближи угао, али му је мало недостајало да затресе мрежу Радничког. Свега два минута касније је Звездина „четворка“ са левог бока послала употребљив пас на петерац гостију, али Ендиаје није успео да захвати лопту на жељен начин. Најрасположенији на терену – Мирко Иванић је у 13. минуту постигао погодак за вођство Црвене звезде након одбитка и претходно сјајне акције црвено-белих. Сјајно су на левој бочној страни комбиновали Митровић и Хванг, који је пронашао Красоа, чији је шут изблокиран, док је на правом месту био Иванић и главом спровео лопту у небрањени део мреже. Играо се 21. минут када је сјајан центаршут из корнера упутио Хванг, а Мијаиловић био највиши у скоку, али је Росић крајњим напорима успео да интервенише.

У 23. минуту видели смо нову прилику за Црвену звезду, када је Ендиаје спољним делом стопала одложио лопту за Митровића, који је опробао ударац слабијом ногом искоса са леве стране када му је фалило мало прецизности да савлада голмана Радничког. Мијаиловић је у 26. минуту проиграо Иванића, који је шутирао са ивице казненог простора, али је то био лак плен за Росића. Прелеп шут са дистанце упутио је Стаменић у 30. минуту, међутим, био је изблокиран, а Звезда је од свега добила ударац из угла. Овај покушај био је наговештај за буђење северне трибине, на којој није било песме до 31. минута, због жртава настрадалих у Бањској, на Косову и Метохији. Није било већих узбуђења до 44. минута, иако је Звезда имала константну иницијативу, а тада је Красо прелепим пасом спојио са голом Ендиаја, чији је шут одбранио Росић, те се минималном предношћу нашег клуба отишло на паузу.

На идентичан начин као на старту меча, Звезда је отворила и друго полувреме, па је након неколико полу прилика, Олањинка на истеку 53. минута након гужве у шеснаестерцу и одбитка избио сам испред Росића, али није успео да затресе мрежу, док је уследио покушај Хванга када је лопта завршила преко гола. Иванић је био у главној улози и у 57. минуту када се одлучио на покушај са велике дистанце и када је цео стадион видео лопту у мрежи, затресла се пречка гола Радничког. Није било озбиљнијих дешавања до 71. минута, када је Хванг шутирао са дистанце, али не довољно снажно да савлада Росића.

Нову прилику за Звезду имао је Ендиаје у 80. минуту, када га је сјајно упослио Хванг, али је његов ударац завршио поред гола. Хванг је упутио сјајан центашут у шеснаестерац гостију из слободног ударца у 86. минуту, али је Иванићег покушај главом завршио у рукама Росића. Иако је Црвена звезда имала велики број прилика, крајњи резултат је гласио 1:0, а оно што је најважније, јесте да су три бода остала на Маракани.

The post Црвена звезда – Раднички 1:0 (1:0) appeared first on СД Црвена звезда.